راهنمای پیاده روی اربعین از كفش و كوله تا تغذیه و استراحت

راهنمای پیاده روی اربعین از كفش و كوله تا تغذیه و استراحت

به گزارش لذت سفر باشگاه خبرنگاران نوشت: سفر اربعین با سایر سفرها متفاوت می باشد ازاین رو نیاز است تا زائرین به نكات زیر توجه نمایند.


این روزها تعداد زیادی از زائرین درحال آماده شدن برای پیاده روی اربعین هستند، سفری كه می توان گفت با سایر سفرها تفاوت هایی دارد، عده ای از زائرین كه برای بار اول به این سفر مشرف می شوند، سوالشان این است كه برای سفر اربعین چه چیزهایی نیاز دارند و باید چه وسایلی را همراه خود داشته باشند؟ هدف ما این است تا در این گزارش تجربه زائرانی كه برای چندین بار به این سفر رفته اند را در اختیار شما قرار دهیم و آنرا در اختیار سایر زائرین قرار دهیم.
سفر اربعین، سفری است كه حداقل به مدت ۷ تا ۱۰ طول خواهد كشید، در ابتدا یك كوله پشتی سبك انتخاب كنید، كوله پشتی كه استاندارد باشد تا در طول سه روز پیاده روی اربعین به ستون فقرات شما صدمه ای نزند. اگر كوله پشتی شما مناسب نباشد، امكان دارد در طول مسیر پیاده روی بزودی خسته و گرفتار كمر درد شدید شوید ازاین رو در انتخاب كوله پشتی خود دقت كنید. از بردن لوازم غیرضروری و اضافی خودداری كنید، بردن لباس های اضافی می تواند سبب سنگین شدن و گرفتن فضای كوله پشتی شما شود. به مقداری كه نیاز دارید لباس همراه خود ببرید. در سال های گذشته به زائرین سفارش می شد تا لباس های گرم سبك با خود به همراه داشته باشند تا به هنگام شب كه هوا رو به خنكی می رود از آن استفاده كنند، اما امسال با عنایت به گرم تر بودن هوا لازم به بردن لباس های گرم نخواهد بود، می توانید برای اطمینان تنها یك لباس گرمی كه فضای كمی را بگیرد به همراه خود ببرید. با خود پتو و رختخواب های اضافی نبرید، چونكه در تمام موكب ها رختخواب برای استراحت زائرین وجود دارد، از بردن ظروف چینی و شكستنی هم خودداری كنید، تنها بردن قاشق و چنگال و یك لیوان پلاستیكی سبك كفایت می كند. همینطور از بردن خوراكی های سنگین و اضافی خوددرای كنید. در طول مسیر موكب ها در حال توزیع غذا و وعده های غذایی به زائرین اربعین هستند ازاین رو احتیاج به بردن كنسرو و خوراكی های این چنینی نیست. می توانید خوراكی های سبكی مانند آجیل، پسته، بیسكویت و نان های قندی و... را با خود به همراه داشته باشید. اگر داروی خاصی مصرف می كنید، به اندازه نیازتان داروی خویش را به همراه داشته باشید، گرچه داروهای موزد نیاز زائرین از جانب جمعیت هلال احمر تهیه و ارسال خواهد شد. پس از انتخاب كوله پشتی سراغ انتخاب یك كفش مناسب بروید، كفشی را برای سفر اربعین انتخاب كنید كه حداقل سه ماه با آن راه رفته اید، هیچگاه كفش نو نپوشید، چونكه پوشیدن كفش سبب اذیت كردن پای شما و تاول زدن خواهد شد. پیش از سفر حتما با كفشی كه با آن به سفر اربعین مشرف می شوید به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه پیاده روی كنید تا در ایام پیاده روی اربعین گرفتار گرفتگی عضله نشوید. در ایام نزدیك اربعین كفشداری های حرم به شدت شلوغ هستند و عده ای مجبور به رها كردن كفش های خود می شوند، ازاین رو به همراه خود حتما یك دمپایی به همراه داشته باشید تا در صورتیكه مجبور به رها شدن آنها شدید و یا كفشتان گم شد بتوانید از آن استفاده كنید.
به علت آلودگی هایی كه امكان دارد در خاك وجود دارد از پوشپدن دمپایی برای پیاده روی اربعین خودداری كنید. همینطور برای پیشگیری از تاول پا پای خویش را در روز باردیگر بشورید و جوراب های خویش را حداقل روزی دوبار تعویض كنید. اگر پایتان تاول زد می توانید به درمانگاه هلال احمر كه در راه پیاده روی وجود دارند رجوع كنید. در طول مسیر پیاده روی زمان خویش را تقسیم كنید و برای نهار و استراحت زمان كافی را در نظر بگیرید تا خسته نشوید، خسته شدن شما در طول مسیر سبب می شود شما احتیاج به استراحت طولانی تری در طول روز داشته باشید. اگر در روز پیاده روی خویش را آغاز می كنید به هنگام غروب آفتاب مكان استراحت خویش را انتخاب كنید؛ معمولا موكب ها در ساعات پایانی شب پر می شوند و امكان دارد به سختی مكانی برای استراحت پیدا كنید. ۴۷۴۷

1398/07/08
20:45:17
5.0 / 5
5053
تگهای خبر: استاندارد , سفر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر