توریست روس:

شیفته ایران شدم

شیفته ایران شدم

لذت سفر: یک توریست زن روس که خانوادگی به ایران سفر کرده است اظهار داشت: بعد از سفر به این کشور و مشاهده فرهنگ و زیبایی هایش، دیدگاهم درباره ایران بسیار تغییر کرده و شیفته این کشور شدم.


«لیدیا» یک خانم فرهنگی روس که برای گردش به ایران سفر کرده است، روز دوشنبه هم برای دیدن آثار هنری ایران در موزه ملل شرق مسکو حضور یافت و به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دو سال پیش به همراه همسرم یوگنی به ایران سفر کردم و از دیدن زیبایی های این کشور حیرت زده و شوکه شدم
وی می گوید: در ایران هرکجا که می رفتیم با فرهنگی غنی مواجه می شدیم و از چنین فرهنگی لذت می بردیم. دیدن چنین فرهنگ غنی که چگونه برای حفظ و ادامه توسعه آن تلاش می شود بسیار خوشایند بود.
لیدیا اظهار داشت: این فرهنگ غنی مرا تحت تأثیر قرار دادو هیچ فکر نمی کردم چنین فرهنگی را در ایران ببینم.
وی اضافه کرد: ابتدا به تهران رفتیم و سپس به شیراز و از آنجا راهی اصفهان شدیم و دیدن همه زیبایی ها و جاذبه های گردشگری این شهرها ما را تحت تأثیر قرار داده و جذب کرده بود.
زن روس در ادامه سفر گردشگری به همراه شوهر خود به یزد رفته و آنجا را کاملا متفاوت با شهرهای دیگر ایران که سفر کرده بود خواند و اظهار داشت که این شهر زیبایی های خاص خویش را دارد. ازاینکه فرصت یافتیم ایران را از نزدیک ببینیم بسیار خوشحالم.
دیدگاه ما در مورد ایران عوض شد
لیدا در پاسخ به این سؤال که قبلا چه دیدگاهی در مورد ایران داشتید و نظر شما با دیدن از نزدیک این کشور چقدر تغییر نمود، اظهار داشت: قبلا در مورد ایران تا اندازه ای فکر می کردیم که برخی جاذبه های فرهنگی دارد و گنجیه آثار هنری ایرانی در موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ به شکل گیری چنین دیدگاهی در مورد ایران کمک کرده بود.
وی اضافه کرد: «اما باتوجه به تبلیغات منفی که در مورد ایران شنیده بودیم فکر نمی کردیم با این همه زیبایی روبرو شویم".

وی می گوید: اما همین که به ایران رسیدیم همه چیز تغییر نمود و برخلاف دیدگاهمان شاهد کشوری دارای فرهنگ بسیار بالا شدیم و از نزدیک مشاهده کردیم که چه مردم خوب و فرهنگ غنی دارد و غذاهای ایرانی هم بسیار خوشمزه بود. ایران در واقع «موزه زیر آسمان باز» است.
لیدا می گوید اگر همه گیری ویروس کرونا آخر بیابد و وضعیت کشورها باردیگر عادی شود حتما در آینده به ایران سفر می کند تا تجدید خاطرات کند و مانند او افراد زیادی در روسیه هستند که بعد از سفر به این کشور شیفته آن شده اند و با خاطرات شیرین باردیگر راهی این کشور می شوند.

نمایشگاه «هنر ایرانی در عصر قاجار» در موزه «ملل شرق» که از 25 اردیبهشت افتتاح شده است تا سوم مرداد برای بازدید علاقه مندان هنر و فرهنگ ایرانی برپا خواهد بود. این نمایشگاه آنقدر برای روسها جذاب است که با وجود بلیطی بودن هزینه داشتن روزانه تعداد زیادی از ان بازدید می کنند.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، بیشتر از ۳۰۰ اثر شامل نقاشی، اشیاء از جنس سرامیک و شیشه، آثار هنری از چوب و فلز، فرش و پارچه های قلمکار، نسخ خطی و سلاح در هفت سالن به معرض نمایش گذاشته شده است.
منبع:

1400/03/11
21:10:37
5.0 / 5
1161
تگهای خبر: بلیط , تبلیغات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر