لایحه بودجه ۱۴۰۰،

افزایش قابل توجه بودجه حج و زیارت

افزایش قابل توجه بودجه حج و زیارت

به گزارش لذت سفر بودجه سازمان حج و زیارت بدون آن که تغییری در مأموریت و تعداد زائرین اعزامی داشته باشد، با افزایش قابل توجه بودجه برای سال بعد روبرو شده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، در لایحه بودجه ۱۴۰۰ که دولت امروز (چهارشنبه، ۱۲ آذرماه) به مجلس تحویل داد، مجموع اعتبارات سازمان حج و زیارت برای سال آینده رقمی بالغ بر ۱۲۲.۰۰۰ میلیون ریال تعیین شده است که در مقایسه با بودجه سال ۱۳۹۹ حدود ۶۵ درصد افزایش را نشان داده است. بودجه این سازمان برای سال ۹۹ بالغ بر ۶۸.۰۰۰ میلیون ریال بود.
بیشترین هزینه این سازمان در اعزام زائر به عربستان و عراق مصرف می شود که به نظر می آید افزایش نرخ ارز در یک سال قبل و تأثیر آن در هزینه های حج و عتبات، رقم بودجه سازمان حج و زیارت را برای سال بعد این چنین تحت تأثیر قرار داده است.
تنها مأموریت تعریف شده برای سازمان حج و زیارت «سامان دهی اعزام زائرین به حج، عمره و عتبات عالیات» است. طبق این بودجه بندی، در سال ۱۴۰۰ همانند سالهای گذشته سازمان حج و زیارت مامور به اعزام ۸۵ هزار زائر به عربستان برای حج تمتع و ۵۰۰ هزار زائر به عتبات عالیات است که اعتبار هزینه ای درنظر گرفته شده برای سفر حج تمتع ۷۸.۰۷۴ میلیون ریال و برای سفر عتبات عالیات ۳۳.۹۲۶ میلیون ریال برآورد شده است.
در این لایحه همانند سالهای اخیر، ردیف بودجه ای برای سفر عمره درنظر گرفته نشده است. ایران از سال ۱۳۹۴ در اعتراض به تعرض دو مامور فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی، اعزام زائرین را به عمره متوقف کرده است.


اعتبارات هزینه ای نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت هم با عنوان استفاده از کالا و خدمات در این لایحه، ۵۰.۰۰۰ میلیون ریال محاسبه شده است.1399/09/14
12:34:58
5.0 / 5
1367
تگهای خبر: خدمات , زیارت , سفر , عتبات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر