تفكیك هتل ها برای پذیرش بیماران كرونائی

تفكیك هتل ها برای پذیرش بیماران كرونائی

به گزارش لذت سفر رئیس جامعه هتل داران با اشاره به اینكه هتل های غیر دولتی برای نقاهتگاه شدن بیماران كرونائی پیش قدم شوند، اظهار داشت: هتل های ویژه بیماران كرونائی از سایر هتل ها تفكیك می شوند.


در روزهای گذشته در امتداد درخواست وزیر بهداشت در خصوص نقاهتگاه شدن برخی از هتل های کشور برای بیماران کرونا و کادر پزشکی کشور، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آمادگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجاره هتل های درجه یک، دو و سه بعنوان نقاهتگاه بیماران کرونائی و استقرار کادر پزشکی آگاهی داد.
علی اصغر مونسان، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی و پیگیری جدی در پایش و بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی برای اجرای این دستورالعمل ها تاکید کرد.
وی با اشاره به درخواست سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباب اجاره هتل های درجه یک، دو و سه و اماکن اقامتی در استانها بعنوان نقاهتگاه بیماران کرونائی و استقرار کادر پزشکی، اشاره کرد: این مساله قبلا در جلسه هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده بود. وزارت بهداشت برای اجاره و پرداخت اجاره بهای این اماکن آمادگی دارد.
به این ترتیب مدیران کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی می توانند با بیان هرچه سریع تر این مساله به هتل ها و اقامتگاه ها در استانها، لیست هتل های درجه یک، دو و سه را که به این امر علاقمند هستند در اختیار وزارتخانه قرار دهند تا اسامی هتل ها به وزارت بهداشت اعلام گردد و دانشگاه های علوم پزشکی هر شهر برای انعقاد قرارداد با هتل ها اقدام نمایند.
جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتل داران در گفت و گو خبرنگار ایرنا با بیان این که هتل داران کشور نیز آماده کمک به ریشه کن کردن بیماری کرونا هستند، اظهار داشت: البته الزامی برای هتل داران وجود ندارد و آنهایی که علاقمند باشند می توانند به این فهرست وارد شوند.
وی با اشاره به اینکه این کار استانی است و هر شهری شرایط خاص خودش را دارد، اظهار داشت: برمبنای نیاز وزارت بهداشت هتل ها در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و البته هتلی که در اختیار این گروه قرار می گیرد به صورت صدرصد به این افراد اختصاص خواهد یافت و اساسا پذیرش توریست در آن صورت نمی گیرد.
حمزه زاده با اشاره به اینکه بطور رسمی بیش از ۲۰۰ هتل و بیش از هزار اقامتگاه غیر خصوصی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: اساسا تعداد قابل توجهی از این هتل ها و اقامتگاه ها می توانند در این امر پیشگام شوند.
وی اظهار داشت: ما در حال پرس و جو از هتل ها برای فهمیدن میران علاقمندی شان در مشارکت در این طرح هستیم و بعد از آن این لیست را در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهیم. البته مساله زمان بر است برای اینکه باید نحوه پرداخت هزینه ها از جانب وزارت بهداشت مشخص شود. همین طور موضوعی که قابل طرح و بررسی است نحوه رسیدگی به این بیماران است.
حمزه زاده اظهار داشت: کارکنان هتل ها فقط نحوه رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراکز اقامتی را آموزش دیده اند و چگونگی مراقبت با بیماران کرونائی را نمی دانند اساسا در موارد مشابه نیاز به گفت و گو با وزارت بهداشت وجود دارد. که شاید نیاز باشد قسمتی از کادر درمان در این مراکز حضور پیدا کنند.
شیوع کرونا از سال قبل خسارت جبران ناپذیری به همه صنعت ها و مشاغل زده است. شاید گردشگری یکی از صنایعی بود که بیشترین خسارت را دیده است. گردشگری ایران نیز همانند دیگر کشورها لطمه زیادی دیده است. خیلی از کشورها تبدیل هتل ها به نقاهتگاه بیماران کرونائی را آغاز و تجربه کرده اند. حالا برمبنای دستورات مدیران مربوط ایران نیز بعضی از هتل ها در اختیار کادر درمان و یا بیماران کرونائی که دوره اصلی درمان را گذرانده اند و نیاز به مکانی برای استراحت و درمان ها پایانی را دارند، قرار می گیرد.منبع:

1399/08/28
21:21:57
5.0 / 5
1343
تگهای خبر: آموزش , پزشك , توریست , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر