نامه آژانس های گردشگری به وزیر ارتباطات

بسته های حمایتی را عادلانه تقسیم كنید

بسته های حمایتی را عادلانه تقسیم كنید

به گزارش لذت سفر انجمن صنفی دفاتر مسافرتی در نامه ای به وزیر ارتباطات، تقاضای تخصیص عادلانه بسته های حمایتی بانكی از جانب دولت به تمامی آژانس های گردشگری كرد.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نامه ای به جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت با توجه به این كه برخی كسب و كارهای اینترنتی با شیوع ویروس كرونا گرفتار ركود شده و آغاز به تعدیل نیرو كرده اند، تصمیم گرفته اید از محل وجوه اداره شده وزارات ارتباطات و صندوق نوآوری به این شركت ها وام كم بهره پرداخت كنید تا تعدیل نیرو را متوقف كنند.
به نظر می رسد مبنای تخصیص چنین تسهیلاتی از اساس محل ایراد بوده و جز حیف و میل منابع دولتی (بخوانید بیت المال) و تشویق ناكارآمدی دستاوردی نخواهد داشت. علاوه بر اینكه عدم اعلام میزان تسهیلات اعطایی به بنگاه ها و وابسته كردن دریافت تسهیلات به عامل تعدیل نیرو این نگرانی را دامن می زند كه این مورد قبل از اعلام، تعیین تكلیف شده و لیست گیرندگان تسهیلات و میزان آن روشن است.
برخی از این كسب و كارها كه همواره مورد توجه ویژه بوده اند به سبب ناكارآمدی و سیاست های غلط قیمت گذاری با هدف نابود كردن رقبا و سایر كسب و كارها پیش از شیوع ویروس كرونا محكوم به تعدیل نیرو بودند و صرفا این اتفاق پوششی برای بحران مدیریت و كارآمدی در این مجموعه ها بوده است.
مجموعه هایی كه تابحال انواع حمایت های مالی كم نظیر صندوق های دولتی و توجهات ویژه را بدرقه راهشان داشته اند و با این وجود همزمان با شدت یافتن سختی های كسب و كار دست به تعدیل نیرو با هدف تحت فشار گذاشتن شما و دولت زده اند، شایسته توجه و حمایت هستند یا كارفرمایان منصفی كه به رغم سختی های مشابه و بدون حمایت های دولتی سرمایه های انسانی خویش را حفظ نموده اند.
این چه منطقی است كه ناكارآمدی را تشویق می كند. آیا در صورت ادامه شرایط ركود فعلی، این شركت ها باز با هدف تحت فشار گذاشتن شما و دولت دست به تعدیل مجدد نخواهند زد؟ آیا گمان نمی كنید كه سیاست مدنظر شما، ترویج باج گیری از دولت به بهانه حفظ اشتغال باشد؟ آیا برای شما مهم نیست كه با تزریق چنین پول هایی، سیاست های تبلیغی نادرست و بیلبوردهای میلیاردی از جیب شهروندان تشویق می شوند؟ چرا باید بیت المال صرف پشتیبانی از چند كسب و كار شود كه هزاران شاغل و صدها كسب و كارهای دیگر را از كار بیكار كرده اند. آیا این سیاست شما در سطح كلان نقض غرض نیست؟ رسانه ها خبری را منتشر نموده اند كه صندوق نوآوری مقرر است صدها میلیارد تومان بین ۱۰ تا ۱۲ شركت پخش كند و مشكل فقط عرضه ضمانت نامه از جانب این شركت هاست. عجبا از چنین مدیریتی!
لطفا شفاف سازی كنید كه آیا صندوق نوآوری به شركت هایی كه خود در آنها سرمایه گزاری نموده وام می دهد و در مقابل ضمانت نامه های صادره خود صندوق را می پذیرد یا روال دیگری وجود دارد كه از آن بی خبریم. به چه سرعتی میزان زیان این شركت ها را برآورد كردید و چگونه تقاضای شفاف سازی نه تنها مطالبه این صنف كه مطالبه عموم كسب و كارهاست.
خواهشمند است ضمن تجدیدنظر در سیاست مذكور، از ورود به حوزه های غیرتخصصی آن وزارتخانه به خصوص در عرصه گردشگری كه دستاوردی جز توزیع رانت و نابرابری نخواهد داشت، خودداری كنید و در صورتیكه قصد حمایت دارید، این حمایت به شكل شفاف و در قالب های مشخص از تمام صنعت انجام گیرد، نه فقط از اندك كسب و كارهایی كه امكان طرح درخواست هایشان را با شما دارند.
این نامه به ستاد مركزی اقتصاد مقاومتی، دیوان محاسبات كشور، معاون اقتصادی وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ریاست قوه قضائیه و دفتر مقام معظم رهبری رونوشت شده است.
چند روز پیش به دنبال انتشار ویروس كرونا، برخی كسب و كارهای اینترنتی در حوزه گردشگری اعلام نموده بودند كه مجبور به تعدیل خیلی از نیروهای خود شده اند. به دنبال این موضوع، بعضی از فعالان گردشگری این برداشت را كرده بودند كه این شركت های گردشگری تنها به قصد دریافت حمایت های ویژه و رهایی از پرداخت مالیات ها چنین ترفندی را به كار برده اند.1399/01/02
14:49:32
5.0 / 5
4056
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر