حضور هیئت ایرانی در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی

حضور هیئت ایرانی در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی

به گزارش لذت سفر هیئتی ۱۹ نفره از ایران بعنوان ركوردار شهرهای جهانی صنایع دستی، شب گذشته برای حضور در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی به كشور چین سفر كردند.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی از ۱۳ تا ۱۸ آبان سال جاری در كشورهای چین و مالزی برگزار می شود. این همایش نخستین گردهمایی بزرگ ۳۸ شهر جهانی صنایع دستی دنیاست كه با حضور شهرداران شهرهای جهانی برگزار می گردد.
در این همایش پنج شهردار از شهرهای جهانی ایران شامل شهرداران شهرهای مریوان، لاله جین، میبد، سیرجان و سراوان به نمایندگی از روستای كلپورگان، همینطور ۹ نفر هنرمند شاخص حوزه صنایع دستی از شهرهای تبریز، اصفهان، مشهد، آباده، میبد، سیرجان، مریوان، لاله جین و روستای كلپورگان با همراهی هیئتی چهارنفره از مسؤلان معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور می یابند.
یكی از برنامه های ویژه در كشور مالزی به نمایش گذاشتن لباس سنتی زنان و مردان شهرهای جهانی است كه از ایران هم لباس های سنتی شهرهای جهانی به معرض نمایش گذاشته خواهد شد. همینطور دو شهردار میبد و سیرجان در همایش كشور مالزی به عرضه سخنرانی می پردازند.
این گروه ۱۹ نفره از ایران بعنوان ركوردار شهرهای جهانی صنایع دستی شب گذشته، عازم سفر به كشور چین برای حضور در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی هستند كه از ۱۳ تا ۱۵ آبان در شهر اكسی كشور چین و از ۱۵ تا ۱۸ آبان در شهر كوچین مالزی برگزار می شود.

1398/08/14
23:03:31
5.0 / 5
4998
تگهای خبر: روستا , سفر , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر