معاون وزیر میراث فرهنگی:

۲۰ درصد اشتغال ایجادشده در كشور مربوط به حوزه گردشگری بوده است

۲۰ درصد اشتغال ایجادشده در كشور مربوط به حوزه گردشگری بوده است

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: یك پنجم یا 20 درصد از كل اشتغال ایجادشده در سطح كشور طی یك دهه اخیر مربوط به حوزه گردشگری بوده است.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، ولی تیموری ظهر سه شنبه در همایش گردشگری آموزش، مهارت و اشتغال استان سمنان كه در سالن همایش های دانشگاه سمنان برگزار شد، ضمن بیان اینكه طی یك دهه اخیر، ۲۰ درصد اشتغال ایجادشده در كشور مربوط به حوزه گردشگری بوده است، تاكید داشت: این امر نشان از ظرفیت ها و اهمیت گردشگری در سطح ایران اسلامی است.
وی بابیان اینكه ایران اسلامی دارای ظرفیت های وسیع جذب توریست است، اظهار داشت: یكی از مزیت های اشتغال زایی در حوزه گردشگری هزینه اندك ایجاد فرصت های شغلی نسبت به سایر بخش ها، مانند صنعت است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بابیان اینكه از هر پنج شغل ایجادشده در كشور یكی در حوزه گردشگری می باشد و این نشان از اهمیت حوزه توریسم می دهد، اظهار داشت: آموزش گردشگری در تمام بخش ها و سطوح یكی از تأكیدات ما و یكی از مسائلی است كه می تواند به نحو احسن ما را در ایجاد اشتغال جدید كمك نماید.
تیموری بیان كرد: امروز در عرصه جهانی صنعت گردشگری به این درك رسیده است كه آموزش نظریه جوابگو نیست و از همین رو بجای آموزش بیشتر از حرفه و مهارت آموزی استفاده می شود.
وی بابیان اینكه با تلاش های صورت گرفته خوشبختانه سند نظام جامع آموزش گردشگری كشور در دست تدوین است، اظهار داشت: این سند كه تحت عنوان سند نظام جامع آموزش گردشگری كشور با رویكرد تحولی، نگاهی نو به حوزه توریسم و فرصت های این بخش دارد.
معاون وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، افزود: در سند جامع آموزش گردشگری كشور تلاش شده تا نكات مهمی لحاظ شود همین طور خوشبختانه باید گفت با همكاری دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تمام سرفصل های آن به روزرسانی و كاربردی سازی شده است.
تیموری بابیان اینكه روز گردشگری بعنوان روزی برای یادآوری و تبیین جایگاه گردشگری در اقتصاد و سایر بخش های كشور در تقویم كشور ثبت خواهد شد، تاكید كرد: به دنبال این هستیم كه یك روز را در تقویم ملی به نام روز گردشگری ثبت نماییم تا اهمیت این پدیده در میان مردم بیشتر نهادینه شود.


منبع:

1398/07/09
22:42:30
5.0 / 5
4915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر