مطالعه احیای حمام چاله همدان در حال انجام می باشد

مطالعه احیای حمام چاله همدان در حال انجام می باشد

لذت سفر: لذت سفر: همدان مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان از انجام مطالعه احیای حمام تاریخی ˮچالهˮ در محدوده میدان باباطاهر آگاهی داد.


احسان صباغی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: بازآفرینی ابنیه تاریخی در دستور کار ما است اما نمی خواهیم به کالبد این بناها صدمه ای برسد بدین سبب باید با الهام از میراث گذشتگان این کار به سرانجام برسد.
وی از اتمام مرمت خانه تاریخی "پوستی زاده" تا آخر سال جاری آگاهی داد و اضافه کرد: امسال مرمت و احیاء این خانه تاریخی در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفت و مرمت آن از اردیبهشت شروع شد.
صباغی با اشاره به اینکه مرمت بناهای تاریخی برمبنای اصول معماری سنتی همدان و سبک و سیاق تزئینات معماری آنها صورت می گیرد، اشاره کرد: بعد از اتمام مرمت خانه پوستی زاده کاربری متناسب با بنا برای آن تعریف و در امتداد رونق گردشگری به کار گرفته می شود.
مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان در ادامه به ایجاد گذرفرهنگی همدان آگاهی داد و خاطرنشان کرد: گذر فرهنگی از میدان آرامگاه بوعلی تا میدان باباطاهر را در بر می گیرد و با محوریت اجتماعی ایجاد خواهد شد.
وی افزود: در این گذر خانه ها و بناهای تاریخی مختلفی وجود دارد که باید در راستای حفظ و نگهداری آنها بکوشیم و در همین راستا مرمت خانه های تاریخی این محدوده و احیاء حمام چاله در دستور کار قرار دارد.1402/03/14
15:31:22
5.0 / 5
282
تگهای خبر: تاریخی , شهر , فرهنگی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر