یك مسئول مطرح كرد:

ضرورت توسعه گردشگری آب در لرستان

ضرورت توسعه گردشگری آب در لرستان

به گزارش لذت سفر، لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار داشت: با عنایت به این که این استان سومین حوزه پُرآب کشور به حساب می آید، توسعه گردشگری آب و ورود سرمایه گذار بخش خصوصی در این عرصه ضروری می باشد.


عطا حسن پور امروز در جمع خبرنگاران اظهار نمود: لرستان با وجود ۶۹ آبشار طبیعی دائمی و فصلی در کشور رکورددار است و از سویی با عنایت به این که این استان سومین حوزه پُرآب کشور به حساب می آید، توسعه گردشگری آب و ورود سرمایه گذار بخش خصوصی در این عرصه ضروریست که از این هدیه الهی بیشترین استفاده را ببریم.
حسن پور خاطرنشان کرد: در بافت تاریخی شهر خرم آباد علاوه بر وجود خانه های مختلف تاریخی، ۱۱ کاروانسرا وجود دارد که در لیست موقت ثبت یونسکو قرار دارند و بدون شک ظرفیتی برای توسعه گردشگری هستند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اضافه کرد: به احتمال قوی این تعداد کاروانسرا طی سال آینده به صورت زنجیرهای ثبت خواهد شد که کاروانسرای چمشک و گوشه شاهنشاه در اولویت قرار دارند.
وی اظهار داشت: فقط در صورت ورود بخش خصوصی و واگذاری خانه های تاریخی و کاروانسراها به بخش خصوصی شاهد رونق صنعت توریسم خواهیم بود که این امر مستلزم معرفی گسترده و رفع موانع سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.
منبع:

1401/08/13
14:47:38
5.0 / 5
372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر