کشف بقایایی از آنگلوساکسون ها

کشف بقایایی از آنگلوساکسون ها

لذت سفر: به گزارش لذت سفر، باستان شناسان بقایای تالار مجللی را در انگلستان کشف کردند که زمانی محل برگزاری مراسم جشن پادشاهان و افراد سلطنتی آنگلوساکسون بود.


به گزارش لذت سفر به نقل از لایوساینس، باستان شناسان با کاوش در شرق انگلستان به بقایای تالار مجللی دست پیدا کردند که حدود یک هزار و ۴۰۰ سال پیش محل برگزاری جشن جنگجویان و افراد سلطنتی آنگلوساکسون بوده است.
بقایای این سالن سلطنتی در نزدیکی روستایی واقع در شهرستان «سافک» که در ۱۰۰ کیلومتری لندن واقع است، کشف شده است و فقط چند کیلومتر با دو کشتی آنگلوساکسون مشهور که دفن شده بودند، فاصله دارد.
باستان شناسان معتقدند هر دو این کشتی ها در واقع اجساد دو حمکرانی را در برگرفته بودند که در فاصله سالهای ۵۷۰ تا ۷۲۰ میلادی در این مکان حکومت می کردند.
باستان شناسان حالا مشغول کاوش در محوطه ای هستند که شش هکتار را در برمی گیرد و جزو املاک سلطنتی آن زمان به حساب می آید.
با توجه به شواهد باقی مانده میتوان نتیجه گرفت سالن بزرگی که در این مکان بنا شده با استفاده از الوار ساخته شده بود. به نظر می آید در مجموع حدود ۱۰ سالن در این مکان برای پادشاه و مهمانانش وجود داشته است، اما در جریان کاوش اخیر فقط بقایای بزرگترین سالن این مکان کشف شده است.


باستان شناسان از سال ۲۰۰۸ مشغول کاوش در این منطقه روستایی بوده اند. بقایای اولیه این تالار اولین بار به کمک تصویربرداری هوایی در سال ۲۰۱۵ مشخص شد، اما در تابستان اخیر باستان شناسان توانستند بقایای به جای مانده از ظروف شیشه ای و سفالین، جواهرات لباس، لوازم شخصی همچون سنجاق مسی، چاقوی آهنین و بقایای به جای مانده از تدارکات برای مهمانی ها را کشف کنند. با عنایت به تمامی بقایای به جای مانده در این مکان میتوان نتیجه گرفت، حجم بسیار زیادی گوشت در مراسم های مجلل مورد استفاده قرار می گرفته، این در شرایطی است که در آن زمان آنگلوساکسون ها بیشتر از سبزیجات استفاده می کردند.
باستان شناسان معتقدند این سکونتگاه سلطنتی واقع در نزدیکی «سافک» هر بار به مدت چند ماه مورد استفاده شاه و جنگجویانش قرار می گرفت و بعد از آخر منابع غذایی، این گروه به سکونتگاه دیگری در قلمروشان نقل مکان می کردند.1401/07/25
09:16:19
5.0 / 5
249
تگهای خبر: روستا , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر