مدرسه تابستانی گردشگری راه افتاد

مدرسه تابستانی گردشگری راه افتاد

به گزارش لذت سفر مدیر کل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری از طریق اندازی مدرسه تابستانی گردشگری اطلاع داد. این مدرسه برای عموم مجانی و مجازی است.به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از معاونت گردشگری، زاهد شفیعی در توضیحات بیشتر درباره این مدرسه، اظهار داشت: فراهم کردن امکان دسترسی به آموزش های کاربردی برای فعالان صنعت گردشگری و کسانی که قصد ورود به این صنعت را دارند، اصلی ترین وظیفه آموزش های کوتاه مدت گردشگری شمرده می شود. در همین راستا با هدف افزایش مهارت های نیروی انسانی شاغل در این عرصه، برگزاری دوره های آموزشی در قالب «مدرسه تابستانی گردشگری» سال ۱۴۰۱، در دستور کار معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است.

به گفته او، ثبت نام این دوره ها که شرکت در آنها برای تمام افراد فعال در بخش گردشگری، شامل راهنمایان، فعالان گردشگری روستایی، مدیران اقامتگاه های بوم گردی، دانشجویان و سایر علاقه مندان به این آموزش ها، آزاد و رایگان است، از چهارشنبه ۱۲ مرداد شروع می شود و متقاضیان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی education.mcth.ir جهت شرکت در دوره ها ثبت نام کنند.

مدیر کل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری با اشاره به اینکه شروع کلاس ها از ۲۲مرداد ۱۴۰۱ و بصورت مجازی خواهد بود، اضافه کرد: برنامه های این مدرسه شامل چهار دوره آموزشی مستقل از یکدیگر و با موضوعات مختلف است که مخاطبان می توانند در یک یا چند دوره شرکت کرده و بعد از اختتام دوره، گواهینامه مورد تأیید دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری را دریافت نمایند.شفیعی افزود: برگزاری این دوره های آموزشی بصورت برخط این طور خواهد بود که در هر دوره مدرسان با تجربه، مهم ترین مباحث کاربردی مورد نظر را برای فراگیران شرح داده و در جلسه پایانی نیز یکی از افراد موفق در حوزه در رابطه با موضوع، به بیان تجربیات خود برای شرکت کنندگان دوره می پردازد.

به گفته مدیر کل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری، عناوین دوره های آموزشی مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱ شامل چهار دوره مجزا، شامل تولید محتوای به روز و کارآمد در عرصه گردشگری، ملاحظات به روز راهنمایی گردشگران ورودی ایران، اقامتگاه بوم گردی، از ایده تا برند و توسعه پایدار گردشگری روستایی با مشارکت جوامع محلی است.منبع:

1401/05/12
10:14:43
5.0 / 5
376
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , برنامه , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر