محدودیت جدید سفر به ژاپن

محدودیت جدید سفر به ژاپن

با شیوع بیشتر نوع جدید ویروس کرونا، ژاپن سفر اتباع خارجی به این کشور را به مدت یک ماه ممنوع کرد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، برپایه مقررات جدید ژاپن که از جانب سفارت ایران در توکیو به وزارت امور خارجه و سپس به سازمان امور هواپیمایی، پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا و دفاتر خدمات مسافرتی اطلاع داده شده است، ورود اتباع خارجی از هشتم دیماه تا ۱۲ بهمن ماه سال جاری (۲۸ دسامبر تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۱) به ژاپن ممنوع می باشد.
قرنطینه خانگی به مدت ۱۴ روز برای آن دسته از اتباع خارجی و ژاپنی که امکان سفر و یا برگشت به این کشور را دارند، همانند گذشته اجرا می شود. ژاپن به مسافران تجاری و ساکنان خارجی ژاپن با درنظر گرفتن این شروط اجازه تردد داده است.
ورود مسافران ترانزیت به شرط آن که طی ۱۴ روز گذشته، به کشورهای انگلستان و آفریقای جنوبی سفر نکرده باشند، بدون مانع است.
تمام مسافران هنگام ورود و خروج باید گواهی آزمایش PCR منفی با حداکثر اعتبار ۷۲ ساعت از تاریخ صدور را همراه داشته باشند.
محدودیت هایی که دولت ژاپن تعیین کرده است شامل سفرهای دیپلماتیک نمی گردد. در عین حال که سفارت ژاپن در تهران هم اعلام نموده است از تاریخ ۶ دیماه ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی، دارندگان گذرنامه های سیاسی و خدمت از دریافت روادید این کشور معافیت ۹۰ روزه دارند.
ژاپن در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۳۰ میلیون توریست خارجی جذب کرده بود، چشم انداز این کشور برای سال ۲۰۲۰ جذب حدود ۴۰ میلیون توریست بود که ویروس کرونا سبب رکود بی سابقه ای در صنعت توریسم ژاپن شد و آنرا به کمترین میزان در یک دهه گذشته رساند.
بیشترین گردشگران ژاپن از کشورهای چین، کره جنوبی و آمریکا هستند اما این کشور به دنبال همه گیری کرونا تمام مرزها و فرودگاه های خویش را به روی پروازهای بین المللی بست. ژاپن که سالهای زیادی است روی صنعت توریسم متمرکز شده، همچون کشورهایی است که بیشترین لطمه را از محل شیوع کرونا دیده است.
دولت ژاپن که از زمان شیوع کرونا، ورود توریستهای خارجی را به این کشور متوقف کرده است، هنوز پیشبینی قطعی درباره زمان ازسرگیری سفر توریستهای خارجی ندارد اما بعید دانسته تا پیش از پاییز ۲۰۲۱ و بعد از آخر بازی های المپیک و پارالمپیک در تابستان ۲۰۲۱، روند بازگشت توریستهای خارجی به این کشور عادی شود؛ هرچند که روزنامه آساهی ژاپن اخیرا از بررسی دولت این کشور برای از سرگیری ورود محدود توریستهای خارجی به ژاپن از بهار ۲۰۲۱ اطلاع داده است.
منبع:

1399/10/21
21:10:06
0.0 / 5
1029
تگهای خبر: آزمایش , توریست , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر