افسردگی و درمان افسردگی در گذر زمان

افسردگی و درمان افسردگی در گذر زمان

هرچه می گذرد دنیا جای پیشرفته تری می شود و هر روز تكنولوژی های بیشتری به خانه های ما وارد می شود.


هرچه میگذرد دنیا جای پیشرفته تری میشود و هر روز تکنولوژی های بیشتری به خانه های ما وارد میشود اما همانطور که وسایل و ابزارهای جدید، زندگی ما را راحتتر می کند، ظاهراً غم و غصه ما بجای کم شدن، در حال بیشتر شدن است.

 

در بیشتر آمارهای جهانی، میزان افسردگی رو به افزایش است. حتی در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا نیز، افسردگی بسیار شایع و یکی از مهمترین دلایل از کار افتادگی و یکی از بزرگترین مشکلات بهداشتی جامعه آمریکاست.

 

جالب اینجاست که سه کشور پیشتاز توسعه اقتصادی در دنیا یعنی آمریکا، چین و هند در زمینه افسردگی هم پیشتازند و طبق برخی آمارها به ترتیب ۱-هند ۲- چین و ۳- آمریکا، پیشتازان افسردگی در دنیا نیز هستند.

 

گره کور درمان افسردگی اینجاست که با بیشتر شدن و بهتر شدن اقتصاد و در دسترس قرار گرفتن هرچه بیشتر داروهای ضد افسردگی در کشورهای توسعه یافته، مشکل افسردگی حل نشده و حتی تشدید شده است!

 

به اعتقاد دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و مدرس دوره درمان افسردگی بدون دارو در سایت ویکی چرا، افسردگی یک پدیده انسانی است و نگاه به این پدیده نباید و نمی‌تواند فقط در داروها خلاصه شود.

دکتر مصطفی امیری معتقد است درمان افسردگی باید شامل ترکیبی از روش های  غیردارویی مبتنی بر دانش روز روانشناسی به همراه روش هایی مبتنی بر تغییر ذهن و تغییر سبک زندگی باشد.

 

به گفته دکتر مصطفی امیری، نبرد با غول افسردگی مانند نبرد با اژدهای چند سر است که هر سر آن را بزنید به جایش دو سر دیگر رشد خواهد کرد! در نبرد با اژدهای افسردگی فقط افرادی موفق خواهند بود که بتوانند بطور همزمان تمام نقاط ضعف اژدها را از بین ببرند! در دوره درمان افسردگی که در نوع خودش در ایران بی نظیر است، به افسردگی با روش های ترکیبی و متعددی حمله می کنیم و در پایان این دوره، افسردگی شما اینقدر ضعیف و شکننده خواهد شد که اصلا قابل مقایسه با آن اژدهای چند سر نخواهد بود.

به برخی دیگر از علایم دیگر افسردگی مانند کمبود انرژی، بی خوابی و ترس از مرگ نیز در طی همین دوره پرداخته خواهند شد.  البته ناگفته نماند که بسیاری از افراد همچنان برای درمان افسردگی نیازمند مراجعه به متخصص اعصاب و روان یا روانشناس و دریافت دارو یا روان‌ درمانی هستند.

علاوه بر درمان افسردگی، در سایت آموزش آنلاین ویکی چرا، میتوانید دهها دوره آموزش مجازی دیگر در حیطه های متنوع دیگر مانند درمان بی خوابی، آموزش های زوجین، آموزش ارز دیجیتال و دهها موضوع دیگر پیدا کنید.

 

 

1399/10/12
23:01:10
0.0 / 5
1293
تگهای خبر: رپورتاژ , برند , سایت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر