مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری استان خبر داد

دستگیری ۶ حفار غیرمجاز طی ۴۸ ساعت در كهگیلویه و بویراحمد

دستگیری ۶ حفار غیرمجاز طی ۴۸ ساعت در كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش لذت سفر کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری ۶ حفار غیرمجاز طی ۴۸ ساعت گذشته در استان اطلاع داد.


مجید صفایی در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: ساعت گذشته برخی متخلفان در زمینه حفاری های غیرمجاز در سطح استان دستگیر شدند.
وی اظهار نمود: از این افراد، ادواتی همچون فلزیاب، دریل برقی، موتور برق و یک شی قیمتی توسط نیروهای زحمتکش انتظامی استان کشف و ضبط شد.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این ۶ نفر بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی عرضه شدند.
صفایی یگان حفاظت میراث فرهنگی شبانه روز در حال حفاظت از میراث فرهنگی استان هستند، خاطرنشان کرد: از مردم و دوستداران میراث فرهنگی در تمام مناطق استان انتظار داریم که در صورت مشاهده هرگونه تعرض به میراث فرهنگی موارد را به یگان حفاظت و حراست میراث فرهنگی استان گزارش دهند تا با متخلفان برخورد شود.
وی افزود: اجازه کوچکترین تعرضی را به سودجویان و متخلفان را در حوزه میراث فرهنگی نمی دهیم.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد از همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در جهت صیانت از میراث فرهنگی تشکر کرد.
صفایی بیان نمود: از آغاز سالجاری تابحال در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۳ نفر حفار غیرمجاز و تعرض به میراث فرهنگی استان دستگیر شدند که با این متخلفان و حفاران غیرمجاز برخورد قانونی صورت گرفت.
منبع:

1399/10/09
12:37:49
5.0 / 5
1101
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر