اسكله های گردشگری مازندران نقطه سرخط

اسكله های گردشگری مازندران نقطه سرخط

لذت سفر: حدود 2 سال بعد از صدور اولین موافقت اصولی ساخت اسکله های گردشگری در سواحل مازندران، تنها یک مورد کلنگ زنی صورت گرفته است و از بقیه به ظاهر خبری نیست، زمزمه هایی هم از وجود مشکل برای برخی از آنها که تا مرحله جانمایی پیش رفتند، به گوش می رسد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، کلنگ اولین اسکله تفریحات دریایی مازندران شهریور ماه امسال و همزمان با هفته دولت در رامسر به زمین خورد و این امید را ایجاد کرد که سرانجام تکلیف یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی و تولید ثروت استان در سال جهش تولید مشخص و طلسم سرمایه گذاری در آن شکسته شد.
این اسکله گردشگری دریایی که برمبنای اعلام میراث فرهنگی مازندران ساختش با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی شروع شد، نوید بخش این بود که بزودی ساخت دهها اسکله دیگر هم در طول ۳۳۸ کیلومتر سواحل دریای مازندران آغاز می شود تا هم تحول اقتصادی را در استان رقم بزند و هم به بی سر و سامانی گردشگری دریایی که تنها به شناگاه های موقت تابستانی با لطمه های چند جانبه زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی خلاصه می شد، اختتام می دهد.
تعریف و ساخت اسکله تفریحی در سواحل مازندران که سال ها در حد حرف باقی مانده بود، از سال ۹۷ با روی کار آمدن استاندار بومی به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت. نتیجه پیگیری های فشرده احمد حسین زادگان برای این طرح تشکیل " جلسه تسهیل ایجاد اسکله های تفریحی و گردشگری برمبنای ماده ۱۰۰ برنامه ششم توسعه " در مهر ماه سال ۹۸ بود که در آن جانمایی برای ایجاد اسکله تفریحی در ۱۳۴ نقطه از ساحل مصوب شد. اقدام بعدی نیز هماهنگ کردن دستگاه های مختلف ذیربط برای صدور موافقت اولیه بود که تا شهریور ماه امسال برای ۶۵ اسکله به سرانجام رسید و اعلام گردید که پرونده ۱۵ اسکله دیگر هم در سازمان بنادر و دریانوردی در دست اقدام می باشد.
مهران حسنی معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران بعد از کلنگ زنی اولین اسکله تفریحی در رامسر به خبرنگار ایرنا اظهار داشته بود: هدفگذاری ما در این بخش ایجاد ۱۳۴ پست اسکله تفریحی در نقاط مختلف ساحلی استان از رامسر تا بهشهر است و در آینده نزدیک مقرر است عملیات اجرائی تعداد دیگری از این پروژه ها نیز آغاز شود.
او از استقبال و آماده به کار بودن ده ها سرمایه گذار برای آغاز پروژه های اسکله تفریحات دریایی در مازندران آگاهی داد و افزود: سرمایه گذاران برای اجرای اسکله ها آماده اجرای پروژه هستند و مشکلی بابت عملیاتی شدن این اسکله ها وجود ندارد. حتی برای پیش گیری از مشکلات و تعارضات احتمالی با نهادهای دولتی، در زمان جانمایی محل های اجرای پروژه به این نکته که زمین ها در اختیار بخش های دولتی نباشد نیز توجه شد تا سرمایه گذار با هیچ مشکلی مواجه نباشد.
حسنی حتی خوشبینانه و با امیدواری زیاد از آغاز اجرای اسکله های دارای موافقت اصولی در آینده نزدیک آگاهی داده و تاکید کرده بود که برنامه ریزی برای کلنگ زنی همزمان این اسکله ها در حال انجام می باشد.

کلنگ ساخت اولین اسکله تفریحات دریایی مازندران در ساحل رامسر همزمان با هفته دولت


منبع:

1399/10/08
13:00:23
5.0 / 5
1123
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر