تسهیلات جبران خسارت كرونا به ۷۰ پرونده گردشگری سمنان پرداخت گردید

تسهیلات جبران خسارت كرونا به ۷۰ پرونده گردشگری سمنان پرداخت گردید

ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: تابحال ۱۴۱ پرونده تاسیسات گردشگری استان برای دریافت تسهیلات جبران خسارت کرونا به بانک ها معرفی شده است و به ۵۰ درصد از این متقاضیان وام پرداخت گردید.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، مهدی جمال روز چهارشنبه به رسانه ها اضافه کرد: اجرایی نشدن امهال تسهیلات بانکی بزرگ ترین مشکل تاسیسات گردشگری استان سمنان است.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: تاسیسات گردشگری استان به علت شیوع کرونا گرفتار صدمه های جدی شدند و احتیاج به حمایت ویژه دارند.
وی با تاکید بر ضرورت امهال تسهیلات تاسیسات گردشگری، اظهار داشت: این مسئله باید بر مبنای تاکید و مکاتبه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استانداران اجرایی شود.
جمال رفع مشکلات در رابطه با پرداخت مالیات، بیمه تأمین اجتماعی و پرداخت تسهیلات بانک ها به تاسیسات‎ گردشگری استان را خواهان شد و تصریح کرد: با عنایت به صدمه های واردشده ناشی از کرونا، آب و برق و گاز تاسیسات گردشگری نباید قطع شود.
وی بر تسریع در پرداخت تسهیلات توسط بانکهای استان سمنان تاکید و افزود: فعالیت بیشتر تاسیسات گردشگری استان متوقف شده است.
بر اساس مصوبات، تاسیسات گردشگری می توانند از امهال تسهیلات و تعرفه های حامل های انرژی برخوردار شوند. بانک ها موظف می باشند این تسهیلات را تا اسفند‎ماه سال جاری پرداخت کنند و تنفس زمان پرداخت تسهیلات تا خرداد ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.
بر اساس مصوبه اعلامی توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استانداران، بسته حمایتی از حوزه گردشگری شامل امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده تا آخر سال ۹۹، تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال ۹۹، امهال هزینه های آب، برق و گاز، امهال هزینه های مالیاتی سررسید سال ۹۹ تا آخر سال جاری و تسهیلات بانکی بنگاه محور با کارمزد ۱۲ درصد و دوره تنفس ۶ماهه است.
در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم‎گردی، ۱۵ هتل و میهمان سرا، ۱۴ اقامتگاه سنتی، پنج میهمان پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل آپارتمان، دو مرکز تفریحی سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین راهی، ۱۹ سفره خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.


1399/10/03
22:08:05
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: آپارتمان , آموزش , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر