قصه های شب چله به روایت هنرمندان

قصه های شب چله به روایت هنرمندان

لذت سفر: صفحه مجازی «قصه های تهران» همزمان با شب یلدا به تهیه دو برنامه 40 دقیقه ای با حضور هنرمندان اقدام می کند تا در نبود دورهمی های امسالِ شب یلدا، سنت قدیمی ایرانیان نیز حفظ شود.


طراح و سردبیر برنامه «قصه های شب چله» در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لزوم حذف دورهمی ها در شب یلدای امسال برای جلوگیری از شیوع کرونا، از تهیه برنامه ای با بهره گیری از ژانرهای مختلف در فضای مجازی خبر می دهد که به دنبال آن مقرر است با شرکت هنرمندان در حوزه های مختلف، خاطرات در رابطه با این روزها زنده نگه داشته شوند.

رضا دبیری نژاد بعنوان طراح و سردبیر این برنامه برای شب های یلدا ادامه می دهد: می خواهیم بوسیله تجربه های افراد مختلف این محفل مجازی را به خانه های مردم ببریم تا سنت های قدیمی مان همچنان پابرجا مانده و در ذهن مردم زنده بماند.

بگفته او، بر طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است در دو روز پنج شنبه و جمعه (۲۷ و ۲۸ آذر) ویژه برنامه هایی به مدت ۴۰ دقیقه و از ساعت ۲۰ به صورت زنده تولید شود تا مردم بتوانند برای شب یلدا نیز از آنها استفاده کنند.
او با اشاره به اینکه در این ویژه برنامه ها، یک سری چهره های فرهنگی و هنری، مجموعه داستان ها، روایت ها و خاطرات خودرا از شب های یلدا در سالهای گذشته بیان می کنند، می افزاید: هنرمندانی مانند احترام برومند، شرمین نادری، محمدعلی بهمنی، مسعود فروتن، دکتر ناصر تکمیل همایون، لوریس چکناواریان، اردشیر رستمی و آرش اوستا درقالب برنامه آنلاین روایت های خودرا اجرا می کنند. همین طور اجرای خیمه شب بازی و شعرخوانی های قدیمی تهران و ترانه های در رابطه با یلدا در این آیتم ها برنامه ریزی شده اند.
او تاکید می کند: نکته مهم در اجرای این برنامه ها، ضبط همه آیتم ها توسط تلفن هم راه است و هرکدام از هنرمندان خودشان برنامه های خودرا در منزل ضبط می کنند و در حقیقت در تولید برنامه نیز فاصله گذاری اجتماعی رعایت می شود.
او به همزمان بودن روز پرستار با شب یلدا و اختصاص قسمتی از برنامه به مدافعان سلامت کشور و پرستاران نیز اشاره می کند.


علاقه مندان جهت استفاده از این برنامه می توانند به آدرس «tehranstories.pro@» در اینستاگرام مراجعه کنند.


منبع:

1399/09/27
11:15:49
5.0 / 5
1311
تگهای خبر: تولید , شركت , فرهنگی , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر