جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۰؛

پیشبینی بودجه هزار و ۳۹۴ میلیارد تومانی میراث فرهنگی در سال آینده

پیشبینی بودجه هزار و ۳۹۴ میلیارد تومانی میراث فرهنگی در سال آینده

به گزارش لذت سفر دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبلغ یکهزار و ۳۹۴میلیارد و ۳۲۲میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعتبار پیشبینی کرده است.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آخرین لایحه بودجه دولت دوازدهم روز چهارشنبه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۹ به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد؛ سهم اعتبارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کل بودجه ۲ هزار و ۴۳۵ هزار میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰، مبلغ یکهزار و ۳۹۴ میلیارد و ۳۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیشنهاد شده است.

در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش اعتبارات هزینه ای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبلغ ۶۰۱ میلیارد و ۱۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در بخش تملک دارایی های سرمایه ای این وزارتخانه مبلغ ۷۹۳ میلیارد و ۲۰۸ هزار و ۶۰۰ هزار تومان محاسبه و پیشنهاد شده است.

مجموع اعتبارات مصوب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سال ۱۳۹۹ مبلغ یکهزار و ۳۵۷ میلیارد و ۹۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، که بودجه سال آینده در مقایسه با آن، رشد حدود ۲.۶ درصدی را نشان داده است.

این در حالی است که بر مبنای جدول شماره هفت (هزینه دستگاههای اجرایی) این لایحه، عملکرد بودجه ای وزارت میراث فرهنگی در سال ۱۳۹۸ هم، ۶۳۸میلیارد و ۸۰۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

همچنین در لایحه بودجه ۱۴۰۰، اعتبارات پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش هزینه ای ۷۳میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و در بخش تملک دارایی سرمایه ای چهار میلیارد تومان برآورد شده است و برای سال بعد، مبلغ چهار میلیارد تومان هم برای کمک به مرکز مطالعاتی منطقه ای حفظ میراث فرهنگی ناملموس در آسیای میانه و غربی در نظر گرفته است.

دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۱۴۰۰، عوارض خروج از کشور را بدون تغییر نسبت به سال جاری (۱۳۹۹) برای هر نفر ۲۶۴ هزار تومان محاسبه کرده و پیشنهاد کرده است مبلغ ۸۰ هزار تومان از عوارض خروجی برای توسعه زیرساخت ها و تأسیسات گردشگری و پشتیبانی از بخش میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص داده شود.

به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری روز چهارشنبه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد و اظهار داشت: توجه به اصلاحات ساختاری، معیشت، سلامت، پشتیبانی از تولید و اشتغال، توسعه صادرات غیرنفتی و تاکید بر حوزه های دانش بنیان از نکات برجسته بودجه ۱۴۰۰ است.منبع:

1399/09/16
13:14:09
5.0 / 5
1250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر