صدور ویزای الكترونیكی روسیه برای ایران از فوریه سال ۲۰۲۱

صدور ویزای الكترونیكی روسیه برای ایران از فوریه سال ۲۰۲۱

لذت سفر: لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در دیدار با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود: از ماه فوریه سال 2021 در كشور روسیه ویزای الكترونیكی صادر می شود ایران هم جزء كشورهایی است كه برای آنها این ویزا صادر می شود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از میراث آریا، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران در دیدار با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: با پیشنهاد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای توسعه گردشگری میان دو کشور موافق هستم، ایرانیها آشنایی خوبی با روسیه دارند، در سال ۲۰۱۸ جام جهانی فوتبال که در این کشور برگزار شد، تعداد زیادی از گردشگران و هوادارن فوتبال ایران در آنجا حضور داشتند و از شهرهای مختلف روسیه بازدید کردند.»
سفیر روسیه در تهران با ابراز امیدواری از گسترش و توسعه گردشگری میان روسیه و ایران پس از مهار کرونا اظهار داشت: از ماه فوریه سال ۲۰۲۱ در کشور روسیه ویزای الکترونیکی صادر می شود ایران هم جزء کشورهایی است که برای آنها این ویزا صادر می شود. متأسفانه به همه گیری ویروس کرونا برخورد کردیم؛ قصد داشتیم همان نشستی را که با فعالان بخش خصوصی و گردشگری چین در قالب نشست بی تو بی برگزار کردیم در این کشور نیز اجرا نماییم تا موسسات خدمات گردشگری بین دو کشور با هم بیشتر آشنا گردند و ارتباط برقرار کنند.
تعداد گردشگران ایرانی به روسیه افزایش یابد
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: مردم ایران، کشور روسیه را دوست دارند و علاقمند هستند به این کشور سفر کنند، بدین سبب تعداد زیادی از گردشگران ایرانی که به اروپا سفر می کنند، می توانند به روسیه نیز سفر کنند، علاقمند هستیم تعداد گردشگران ایرانی به روسیه افزایش پیدا کند.
مونسان به روابط خوب سیاسی و اقتصادی ایران و روسیه اشاره نمود و اظهار داشت: روسیه گردشگران زیادی دارد که به موضوع فرهنگ، تاریخ، موزه و طبیعت گردی علاقمند هستند، رفت وآمدهای گردشگری می تواند شناخت مردم را از دو کشور زیاد کند و این مساله به تعمیق روابط ملت ها کمک می نماید.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا برنامه ها و طرح های گردشگری را محدود کرد، قصد داشتیم مانند چین با هیاتی ۴۰ نفری به روسیه سفر نماییم و یک نمایشگاه صنایع دستی در آن کشور برگزار نماییم و به مدت چند شب برنامه شب های ایرانی را اجرا نماییم تا موسسات خدمات مسافرتی روسیه و ایران با فضای گردشگری ایران و روسیه آشنا گردند.
وی به فاصله نزدیک جغرافیایی ایران و روسیه اشاره نمود و اظهار داشت: آمادگی داریم پس از کرونا گردشگران دو کشور به مقاصد ایران و روسیه سفر کنند، به همین دلیل برنامه های ویژه ای در توسعه گردشگری تدارک دیدیم، با انجام این کار آمارهای گردشگری بین دو کشور را می توان افزایش داد.
نشست فعالان بخش خصوصی گردشگری ایران و روسیه در پساکرونا
مونسان لغو روادید گروهی را در زمینه توسعه گردشگری بسیار موثر دانست و گفت: برای توسعه گردشگری دو موضوع مهمست یکی لغو روادید گروهی و دیگری پرواز مستقیم که ما با روسیه هر دو موضوع را انجام داده ایم که با کمک دو کشور توسعه گردشگری تحقق پیدا خواهدنمود.
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: کرونا از بین برود برای اجرای برنامه و برگزاری نشست بزرگی با فعالان بخش خصوصی و گردشگری این کشور به روسیه سفر می نماییم.
مونسان با اشاره به اینکه توسعه گردشگری میان ایران و روسیه می تواند دو ملت را به یکدیگر نزدیک و شناخت ها را بیشتر کند از سفیران دو کشور ( کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو و لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران) خواست این مساله را با جدیت پیگیری کنند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به طراحی و تدارک برنامه ویژه گردشگری ایران با روسیه اشاره نمود و اظهار داشت: پس از مهار شیوع ویروس کرونا می توانیم گردشگری میان دو کشور را توسعه دهیم.منبع:

1399/09/01
16:34:51
5.0 / 5
1304
تگهای خبر: خدمات , سفر , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر