فناوری دیجیتال، اولویت اصلی كشورها در گردشگری

فناوری دیجیتال، اولویت اصلی كشورها در گردشگری

به گزارش لذت سفر خراسان رضوی با عنایت به این كه بیماری همه گیر كووید- ۱۹ مانعی برای افزایش تقاضا در صنعت گردشگری می باشد، جنوب شرقی آسیا در كوشش برای صنعت توریسم صدمه دیده خود است.


به نقل از سی ان بی سی، جنوب شرقی آسیا مکانی مهم برای کشورهای متکی به جهانگردی در جهان است که از محدودیت های ناشی از ویروس کرونا رنج می برد و خیلی از صنایع گردشگری منطقه برای بقاء تلاش می کنند. شاید خیلی از مناطق در اروپا با لغو محدودیت های سفر روبرو شده اند، اما خیلی از مرزهای جنوب شرقی آسیا هنوز بسته است.
سازمان جهانی گردشگری بعنوان آژانس تخصصی سازمان ملل متحد، پیشبینی کرده که تعداد گردشگران بین المللی در سال ۲۰۲۰ تا ۸۰ درصد افت ناگهانی داشته باشد.
با رکود گردشگری، سرعت بخشیدن به فناوری دیجیتال به اولویت اصلی در خیلی از کشورها ازجمله سنگاپور تبدیل گشته است.
گزارش ماه مه سازمان ملل متحد (سازمان جهانی گردشگری) نشان داد که آسیا و اقیانوسیه در سه ماه نخست سالجاری، بیشترین تأثیر گردشگری، حدود ۳۳ میلیون نفر (بالاترین تأثیر ازنظر نسبی و مطلق) را داشتند.
حباب سفر در جنوب شرقی آسیا
بیماری همه گیر کووید- ۱۹ در خیلی از مناطق جهان، باآنکه تا حدود زیادی در کنترل است، اما غیرقابل پیشبینی بودن شیوع بیماری، مقامات را از باز کردن مرزها منصرف کرده است.
در ابتدا طرحی آزمایشی در تایلند برای ویزای ویژه گردشگری به مسافران در طولانی مدت تعیین شده بود که با این کار، به گردشگران سالم بین المللی اجازه می داد بعد از انجام قرنطینه الزامی ۱۴ روزه به هر نقطه از کشور سفر کنند، اما این برنامه ها بعد از گزارش یک مورد جدید به صورت موقت لغو و سبب به تعویق افتادن برنامه های بازگشایی شد.
تانیس پتسوان، معاون مدیر اداره گردشگری تایلند در مصاحبه ای با شبکه خبری CNBC اظهار نمود: گردشگران می توانند به تایلند بیایند و شهر بانکوک (پایتخت تایلند) یا شهر پوکت را برای قرنطینه خود انتخاب کنند.
کشورهای برونئی، کامبوج و ویتنام، برخی پروازهای بین المللی را از سر گرفتند و کشورهایی مانند اندونزی، لائوس، میانمار، مالزی و تیمورشرقی، همچنان به روی توریستهای خارجی بسته است. البته سفرهای غیرضروری برای تفریح و گردشگری هم در فیلیپین مجاز نیست.
تایلند چشم انداز خود برای حباب های احتمالی سفر در آینده را حفظ می نماید و فقط به ساکنان این کشورها اجازه می دهد تا تردد داشته باشند.
سنگاپور به تدریج، در حال بازگشایی سفر ایمن محدود با سایر کشورها، ازجمله همسایگان جنوب شرقی آسیا، برونئی، مالزی، ویتنام و به تازگی اندونزی است.


فرصت های تسریع در دیجیتال سازی
کیت تان، مدیرعامل هیات گردشگری سنگاپور اظهار داشت: دولت به شرکت کنندگان در صنعت توریسم، فشار آورده تا صنعت توریسم را به سمت تولید محصولات جدید و روش های نوآورانه خدمات رسانی به مسافران سوق دهد و این در شرایطی است که این کشور به دنبال جذب میهمان برای کشف جاذبه هاست.
کیت اظهار داشت: تا زمانی که درگیر ۱۹ میلیون توریست باشید، فرصت توسعه و نوآوری نخواهید داشت. حالا زمان تعمیق و ایجاد مهارت های جدید در دیجیتال سازی، قابلیت های واقعیت مجازی و ارتباط از راه دور است.
GTRIIP، یک بستر هویت دیجیتال، یک چاره ساده و ارتباط از راه دور، برای ورود به سیستم در صنعت میهمان نوازی را عرضه می دهد که به میهمانان اجازه می دهد از تلفن های هوشمند خود بدون احتیاج به برنامه تلفن همراه جداگانه استفاده کنند. این فناوری، پیش از این، در هتل های سنگاپور، تایلند، ماکائو و ژاپن پیاده سازی شده است.
ماکسیم تینت، مدیرعامل GTRIIP اظهار داشت: جنوب شرقی آسیا و به صورت کلی آسیا و اقیانوسیه به علت رشد سریع، حدودا طرفدار نوآوری هستند.
وی ادامه داد: بعضی از اقدامات اولیه در این حوزه دشوار خواهد بود و این مورد به تجربه اساسی تبدیل خواهد شد که با خیال راحت و از راه دور بررسی می شود.
این امید همچنان باقی است که هرگونه کاهش محدودیت های سفر یا اجرای به اصطلاح خطوط سبز مسافرت های هوایی که به بازدیدکنندگان کشورهای خاص اجازه ورود می دهد زود هنگام نباشد، چونکه سیاست گذاران و هتلداران به صورت یکسان برای تعادل سلامت عمومی با رشد اقتصاد تلاش می کنند.
منبع:

1399/07/26
00:43:34
5.0 / 5
1667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر