افتتاح سه پارك مجسمه زیرآبی در فرانسه

افتتاح سه پارك مجسمه زیرآبی در فرانسه

لذت سفر: پاییز امسال سه پارك مجسمه زیرآبی در كشور فرانسه افتتاح می شود.به گزارش روزنامه هنر چاپ لندن، آئین و رسم ساخت موزه های زیرآبی به سواحل فرانسه نیز رسیده و مقرر است سه پارک مجسمه زیرآبی از پاییز امسال در نزدیکی سواحل کورسیکا، کن و مارسی شروع به کار کنند.

پیشگام اجرای این طرح فرانسوا اولاندینی (François Ollandini) از مجموعه داران جزیره کورسیکا است که قرار بود روز گذشته (۲۹ شهریور) در صورت مساعد بودن وضعیت جوی، سه مجسمه از مارک پتی طراح و مجسمه ساز فرانسوی را به اعماق دریای مدیترانه فرستاده و آنها را روی سنگی در زیر یک برج قرن هفدهمی واقع در ساحل غربی جزیره مستقر کند. هم اکنون غواصان می توانند از هفت مجسمه دیگر این هنرمند که تابستان گذشته به عمق ۵۰ تا ۸۰ فوتی (۱۵ تا ۲۴ متری) دریا فرستاده شد نیز بازدید کنند.

اولادینی ۱۸ مجسمه دیگر از این هنرمند را برای نصب و نمایش در موقعیتی زیر آب سفارش داده که مختصات آن هنوز مشخص نشده است.

پتی همچین یک مجسمه نیز برای موزه زیرآبی مارسی می سازد که با نصب ۱۰ مجسمه از هنرمندان مختلف در عمق ۱۶ فوتی (۵ متری) آب در نزدیکی ساحل کاتالان ها، از ۲۴ سپتامبر (۳ مهر) شروع به کار خواهدنمود.

آنتونی لاکانو (Antony Lacanaud) بنیانگذار این موزه از موزه هنر زیرآبی مکزیک الگوبرداری کرده است که در سال ۲۰۰۹ به دست جیسون دکرز تیلور مجسمه ساز انگلیسی در نزدیکی ساحل کانکون ساخته شد.

تیلور در سال ۲۰۰۶ نخستین پارک مجسمه زیرآبی جهان را در دریای کاراییب تدارک دید و در سال ۲۰۱۶ نخستین نمونه اروپایی از این طرح را در نردیکی ساحل جزیره لانزاروت ترتیب داد. این مجسمه سار انگلیسی حالا در حال آماده سازی ۶ اثر برای یک نمایشگاه زیرآبی دیگر است که اوایل ماه نوامبر (آبان ماه) در جنوب جزیره سنت مارگریت در سواحل کن کشور فرانسه افتتاح می شود. در این نمایشگاه، مجسمه های ۸ فوتی (۲ و نیم متری) تیلور که بر طبق چهره داوطلبان محلی ساخته شده اند، در عمق ۱۳ فوتی (۴ متری) آب دریا نصب می شوند بدین سبب شناگران برای بازدید از آنها به تجهیزات غواصی نیازی نخواهند داشت.

مسئولان شهرهای کن و ونیز با همکاری مدارس محلی از این جاذبه های جدید برای تعلیم دانش آموزان درباره حفظ حیات دریایی استفاده می کنند.منبع:

1399/07/01
19:44:05
5.0 / 5
1916
تگهای خبر: شهر , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر