حذف نمایش بقایای انسانی در یك موزه

حذف نمایش بقایای انسانی در یك موزه

به گزارش لذت سفر موزه مردم شناسی دانشگاه ˮآكسفوردˮ، نمایش عمومی جمجمه ها و بقایای انسانی را در جهت كوشش برای استعمارزدایی از مجموعه آثارش متوقف كرد.


به گزارش لذت سفر به نقل از فاکس نیوز، موزه مردم شناسی «پیت ریوز» دانشگاه آکسفورد که یکی از موسسه ها در عرصه مردم شناسی، قوم شناسی و دیرینه شناسی است به علت نمایش بعضی از بقایای انسانی، شامل جمجمه ها با افترا هایی در ارتباط با نژادپرستی روبرو شده بود.
«لارا ون بروخوون» مدیر این موزه عنوان کرده بازدیدکنندگان موزه نمایش بقایای انسانی را به منزله القای تفکر وحشی بودن و بدوی بودن سایر فرهنگ ها و در جهت تقویت تفکرهای کلیشه ای نژادپرستانه می دانند و بنابراین مجموعه کامل جمجمه ها و دیگر بقایای انسانی از نمایش عمومی برداشته شدند. حالا بیشتر از ۲۸۰۰ بقایای انسانی در گنجینه این موزه نگهداری می شوند و مسؤلان موزه مردم شناسی آکسفورد در کوشش برای سپردن آنها به سایر موسسه ها هستند.
همچون آثاری که از معرض دید عموم مردم دور شدند می توان به مجموعه جمجمه ها، سرهای مومیایی شده و یک کودک مومیایی مصری اشاره نمود. قدمت این آثار به قرن های متفاوتی بازمی گردد و از آغاز فعالیت موزه در سال ۱۱۸۴ به تدریج به مجموعه این موزه اضافه شده اند.1399/06/30
23:51:05
5.0 / 5
1804
تگهای خبر: موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر