۱۵ طرح گردشگری خراسان شمالی موافقت اصولی گرفت

۱۵ طرح گردشگری خراسان شمالی موافقت اصولی گرفت

به گزارش لذت سفر ایرنا- مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی اظهار داشت: ۱۵ طرح گردشگری نیمه نخست امسال با حجم سرمایه گذاری ۶۷۴ میلیارد ریال موافقت اصولی گرفت كه با بهره برداری از آنها برای ۱۰۴ نفر شغل ایجاد می شود.


حبیب یزدان پناه روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا تصریح کرد: سال گذشته هم ۳۶ مورد موافقت اصولی با سرمایه گذاری هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال در خراسان شمالی برای طرح های این بخش صادر شد که برای ۴۸۴ نفر هم شغل ایجاد کرد.
وی تعداد پروژه های در حال ساخت این بخش را هم ۲۴ پروژه با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: این پروژه ها هم برای ۳۲۲ نفر اشتغال زایی می کند.
وی از پرداخت ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات به سرمایه گذاران گردشگری در استان اطلاع داد و اظهار داشت: علیرغم این که شیوع بیماری کرونا بخش گردشگری استان را متضرر کرد اما فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری خراسان شمالی همچنان دارای متقاضی سرمایه گذاری است.
ظرفیت پذیرش ۱۵۹ مرکز اقامتی استان، هزار مسافر است.
استان خراسان شمالی با بیشتر از ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲۴ منطقه نمونه ملی و استانی و هشت روستای هدف گردشگری مقصدی بکر برای طبیعت دوستان و علاقه مندان به فرهنگ و آیین های اقوام مختلف است.منبع:

1399/06/25
23:45:57
5.0 / 5
2062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر