توقف صدور ویزای امارات برای ایرانیها

توقف صدور ویزای امارات برای ایرانیها

لذت سفر: امارات صدور ویزای توریستی برای شهروندان ایرانی را متوقف كرده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، علی کاشانی ـ مدیر کل شرکت شهر فروگاهی فرودگاه امام خمینی (ره) ـ جمعه گذشته ـ ۲۷ تیرماه ـ آگاهی داد که از امروز پروازهای تهران - دوبی - تهران توسط شرکت هواپیمایی امارات راه اندازی شده و با شرایط خاصی همه هموطنان می توانند هر روز به این کشور پرواز داشته باشند. همزمان مرتضی قربانی ـ دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ اطلاع داد که امارات متحده عربی از روز پنجشنبه (۲۶ تیرماه) صدور ویزا برای شهروندان ایرانی را از سر گرفته است و امکان ارائه درخواست برای ویزای توریستی وجود دارد. امارات که از اسفندماه سال ۹۸ به دنبال شیوع ویروس کرونا مرزهایش را به روی اتباع همه کشورها بست، اعلام آمادگی کرده بود که با آغاز تابستان، مرزهایش را به روی گردشگران و اتباع خارجی باز می کند، هرچند که در بدو ورود سختگیری هایی خواهد داشت.
اما پرس و جوهای ایسنا از آژانس های مسافرتی به این نتیجه رسید که امارات در طول این مدت پاسخگوی درخواست ویزای شهروندان ایرانی نبوده است. هرچند که شرکت های هواپیمایی ایرانی و اماراتی در راه تهران ـ دوبی پروازهایی را برقرار کرده اند که طبق اظهارات آژانس دارها، این پروازها بیشتر برای افرادی است که در امارات اقامت دارند. دفتر هواپمایی امارات در تهران نیز می گوید که این ایرلاین در راه تهران ـ دوبی هر هفته دو پرواز برای روزهای شنبه و دوشنبه دارد اما در مقابل ویزای مسافر هیچ مسؤولیتی را نمی پذیرد. سایر کارگزاران و آژانس های مسافرتی نیز باتوجه به شرایط پیش آمده فعلا برای ویزای امارات اقدامی نمی کنند.
علی قربانی ـ دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ با تایید این خبر به ایسنا اظهار داشت: امارات از زمانی که اعلام نمود مرزهای هوایی را باز کرده و صدور ویزای توریستی را برای شهروندان ایرانی از سر گرفته، به درخواست ها پاسخی نداده و عملا صدور ویزا برای اتباع ایرانی متوقف شده است.
وی اضافه کرد: امارات تا کنون توضیح و یا دلیل رسمی برای توقف صدور ویزا بیان نکرده است اما بنا بر اظهارات برخی کارگزاران دبی احیانا افزایش آمار مبتلایان کرونا در ایران عامل این تأمل و درنگ امارات بوده است.
قربانی این توضیح را اضافه کرد که صدور ویزای امارات بوسیله سفارت این کشور صورت نمی گیرد و اگر در طول این مدت برخی با سفارت تماس گرفته اند و با این پاسخ مواجه شدهاند که ویزا صادر نمی کنند، علت این است که سفارت امارات نقشی در صدور ویزا ندارد. ویزای این کشور توسط اداره مهاجرت امارات صادر می شود و مسافر امکان ارائه مستقیم درخواست به این اداره را ندارد و باید بوسیله کفیل ـ یک شرکت و کارگزار در دبی و یا آژانس مسافرتی که ضمانت مسافر را به عهده می گیرد تا در تاریخ مقرر از این کشور بیرون رود ـ اقدام نماید. بعد از بررسی و تایید مدارک، ویزای متقاضی ایمیل می شود. سوای این توضیحات، از زمانی که اعلام گردید امارات صدور ویزا را برای شهروندان ایرانی از سر گرفته، بعضی از کفیل ها و شرکت ها درخواست هایی را فرستاده اند اما پاسخی از جانب امارات داده نشده است و مطابق پیگیری ها، فعلا ویزا به ایرانیها داده نمی گردد.
دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی درباره پروازهای شرکت های هواپیمایی ایرانی و اماراتی که با وجود توقف صدور ویزا همچنان درحال فروش بلیت هستند، اظهار نمود: طبیعتا اگر ویزا نباشد، امکان سفر با این پروازها وجود ندارد. پروازهایی که برقرار شده بیشتر برای مسافرانی قابل استفاده می باشد که کارت اقامت امارات را دارند. این دسته از مسافران هم بهتر است برای جلوگیری از هر گونه ضرر مالی، قبل از خرید بلیت، از برقراری صد درصد پرواز در این راه و در تاریخ مورد نظر، اطمینان کامل پیدا کنند.
منبع:

1399/05/01
23:41:12
5.0 / 5
2381
تگهای خبر: توریست , خدمات , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر