مسافران این روزها كجا اقامت می كنند؟

مسافران این روزها كجا اقامت می كنند؟

رئیس جامعه هتل داران كشور می گوید با وجود رعایت شیوه نامه های بهداشتی در هتل ها، مسافران این روزهای كشور هتل رو نیستند و سایر اقامت گاه ها را ترجیح می دهند.


طولانی شدن همه گیری بیماری کرونا و رعایت شیوه های جلوگیری از مبتلا شدن به آن بسیاری را خسته و کلافه کرده است. دیدبازدیدها، سفر و گشت و گذار و حتی استفاده نکردن از ماسک همچون این نشانه ها است. روز گذشته آمار فوتی ها ناشی از کرونا به ۲۰۰ نفر رسید.
همواره کارشناسان حوزه سلامت می گویند مسافران می توانند ناقلان کرونا باشند بخصوص مسافرانی که به سفر می روند و در اماکنی اقامت می کنند که هیچ شیوه نامه ای را رعایت نمی کند و نظارتی بروی آنها وجود ندارد.
جمشید حمزه زاده در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان این خبر اظهار داشت: این روزها مقصد بیشتر افرادی که به سفر می روند استان های شمالی کشور است و البته بیشتر این افراد به ویلاهایی می روند که یا به خودشان تعلق دارند یا اجاره می کنند و برخی نیز ترجیح می دهند کمپ بزنند و در چادر اقامت کنند.
وی با بیان این که به سبب شیوع ویروس کرونا ضریب اشغال هتل حدود ۵ درصد است اظهار داشت: مسافران در حالی رفتن به ویلاهایی غیر مجاز را ترجیح می دهند که این اماکن هیچ شیوه نامه ای را رعایت نمی کنند و نظارتی بروی آنها وجود ندارد در صورتیکه هتل ها موظف به رعایت شیوه نامه جلوگیری از کرونا هستند و نظارت جدی بر عملکرد آنها وجود دارد.
حمزه زاده درباره استفاده از مواد ضد عفونی کننده اظهار داشت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا به سبب کمبود این مواد، هتل ها و دیگر اماکن اقامتی برای تهیه این مواد مشکل داشتند اما با ورود تولید کنندگان مختلف به مساله، امروز در عرضه این مواد مشکلی وجود ندارد و هتل ها براحتی به این مواد دسترسی دارند.
وی درباره خسارات ناشی از کرونا به هتل ها اظهار داشت: از اسفندماه تا اختتام خردادماه هتل ها ۶هزار میلیارد تومان از درآمدشان را از دست دادند که خسارت بزرگی است. هتل داران به تسهیلات برای جبران این خسارات نیازمند و چشم ب راه تدوین بسته حمایتی دیگری از طرف دولت هستند.
حمزه زاده در این زمینه اظهار داشت: برمبنای آمار ۸۰ هزار نفر به صورت مستقیم در گردشگری شاغل هستند، در صورت چاره جویی نکردن، با بیکاری گسترده مواجه خواهیم شد. هتل داران با وجود نبود مسافر و نیمه تعطیل بودن هتل ها حقوق کارکنانشان را پرداخت می کنند یک راه کار این است که دولت حق بیمه این افراد را خودش پرداخت کند تا قسمتی از مشکلات هتل داران کاهش پیدا کند.
وی اضافه کرد: پیشنهاد شد بجای تعدیل گسترده نیروی انسانی و استفاده آنها از حق بیمه بیکاری (به دلیل جلوگیری از آثار روانی و منفی مترتب بر آن) بیمه بیکاری در زمان اشتغال و در چارچوب حقوق، توسط دولت پرداخت گردد.


1399/04/21
20:45:06
5.0 / 5
2593
تگهای خبر: تولید , سفر , فرهنگی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر