مدیر كل میراث فرهنگی یزد خبر داد:

شهر جهانی یزد میزبان رویدادهای هوشمند گردشگری

شهر جهانی یزد میزبان رویدادهای هوشمند گردشگری

به گزارش لذت سفر یزد مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با تاكید بر سازگاری با كرونا، از برگزاری رویدادهای هوشمند گردشگری بخصوص سالگرد ثبت بافت تاریخی یزد در لیست آثار جهانی یونسكو اطلاع داد.


«سیدمصطفی فاطمی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که همزیستی با کرونا از لزوم بقای صنعت گردشگری می باشد، اظهار نمود: با عنایت به طولانی شدن بحران کرونا، نمی توان در مورد دوران پسا کرونا صبحت کرد چون که همچنان درگیر این بحران هستیم و باید همسو با دنیا در زمینه همزیستی با این ویروس اقدام نماییم.
وی ادامه داد: راهکار سازگاری و همزیستی با کرونا در زمینه گردشگری آموزش و ترویج فعالیت در این عرصه با برخورداری از راهکارهای بهداشتی است.
این مسئول از برگزاری رویدادها به صورت هوشمند در یزد اطلاع داد و اظهار داشت: ایجاد محدودیت برای سفر، برگزاری جشنواره ها و رویدادها و حتی بازار راهکار درستی نیست، بلکه باید سفر هوشمند، جشنواره هوشمند، مراسم های هوشمند و گردشگری و حتی بازار هوشمند را جایگزین نماییم البته این هوشمندسازی و سازگاری نباید با نرمال سازی اشتباه گرفته شود.
فاطمی ترویج و تبلیغ هوشمندسازی رویدادها را در دستور کار استان دانست و اظهار داشت: جشنواره ثبت ملی قهوه یزدی نخستین رویداد هوشمند گردشگری استان امسال بود که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید اما به منظور نهادینه کردن این مساله با ایجاد تنوع در ساختارها و زیرساخت های برگزاری رویدادهای گردشگری، برنامه ای برای برگزاری چند رویداد امسال خواهیم داشت.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد ایجاد محدودیت هایی مانند اجبار پوشیدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، کاهش ظرفیت بعضی از رویدادها گاها تا یک چهارم ظرفیت کل را از لازمه های برگزاری رویدادهای گردشگری دانست و از برگزاری رویداد ثبت جهانی یزد حتی به صورت مجازی اطلاع داد.
منبع:

1399/04/07
21:23:23
5.0 / 5
2792
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , ثبت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر