به دلیل شیوع ویروس كرونا

المپیك فرهنگی هم یك سال به تاخیر افتاد

المپیك فرهنگی هم یك سال به تاخیر افتاد

لذت سفر: بعد از تاخیر دست كم یك ساله ی المپیك 2020 توكیو، نمایشگاه جهانی 6ماهه اكسپو 2020 (دُبی) هم كه از آن بعنوان المپیك فرهنگی یاد می شود، به سبب شرایط شیوع ویروس كرونا و با وجود صرف میلیاردها دلار سرمایه، در بلاتكلیفی قرار گرفته و دست كم برای یك سال به تعویق افتاده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، نمایشگاه های جامع جهانی، از نیمه ی قرن نوزدهم میلادی تاکنونف هر پنج سال برگزار شده اند. سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۵ شهرهای شانگهای (چین) و میلان (ایتالیا) میزبان این رویداد مهم بین المللی بودند. از اکسپوهای جامع جهانی بعنوان المپیک فرهنگی اجتماعی یاد می شود که کشورها، در فضایی رقابتی، گذشته، حال و آینده ی خودرا به نمایش می گذارند. مهمترین دستاوردهای بشر در حدود ۱۷۰ سال قبل در اکسپوها به معرض نمایش گذاشته شده اند و هر اکسپو میزبان میلیون ها بازدیدکننده است. برای نمونه، اکسپو شانگهای در طول ۶ماه زمان برگزاری، میزبان بیش از ۷۰ میلیون نفر و اکسپو میلان میزبان حدود ۲۰ میلیون نفر بازدیدکننده بود.
برای اکسپو ۲۰۲۰ نیز امارات متحده عربی از چند سال قبل تر تلاش خودرا شروع کرد و درنهایت هفت سال پیش موفق شد که در انتخابات نهایی، در رقابت با کشورهایی چون برزیل، ترکیه و روسیه، میزبانی این دوره از نمایشگاه جامع جهانی را به دست آورد.
در اکسپوهای جامع جهانی معمولا بیش از ۲۰۰ کشور حضور می یابند که علاوه بر گذشته ی خود، مهمترین دستاوردهایشان را برای حال و چشم انداز آینده به نمایش می گذارند. همین طور علاوه بر تاثیر قابل توجه بر صنعت گردشگری جهان، معاهده های اقتصادی و سیاسی بسیاری در جریان اکسپوهای جهانی منعقد می شود و در هر دوره، مقامات ارشد و عالی رتبه ی خیلی از کشورها در این رویداد موثر بین المللی حضور می یابند.
میزبان اکسپوهای جامع جهانی باید شرایط حضور تمامی کشورهای داوطلب را فراهم سازد، بدین جهت معمولا در یک سایت چندصدهکتاری، چند میلیارد دلار سرمایه گذاری برای میزبانی شایسته صرف می شود. کافی است بدانید که کشور چین هنگام برگزاری اکسپو ۲۰۱۰ شانگهای دو برابر المپیک ۲۰۰۸ پکن سرمایه گذاری کرد.
نمایی از طراحی سایت اکسپو دُبی


منبع:

1399/02/13
14:24:53
5.0 / 5
3356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر