خسارت ۷ میلیاردی كرونا به علیصدر

خسارت ۷ میلیاردی كرونا به علیصدر

به گزارش لذت سفر همدان سرپرست شركت سیاحتی علیصدر از خسارت هفت میلیارد تومانی این مجموعه به سبب شیوع كروناویروس آگاهی داد و اظهار داشت: پیش بینی می شد در فروردین ماه سال ۹۹ مجموعه سیاحتی علیصدر و عباس آباد هفت میلیارد درآمد داشته باشند.


مهدی مجیدی عصر یكشنبه ۳۱ فروردین ماه در جمع خبرنگاران، بیان نمود: بعد از تعطیل شدن غار علیصدر برای حدود ۱۵۰ نفر نیروی انسانی شاغل در مجموعه تدابیری اندیشیده و سرانجام با پیگیری ها و هماهنگی های انجام شده حق و حقوقشان پراخت شد و از امتیازات بیمه بیكاری برخوردار شدند.
وی افزود: در كنار بهره مندی كارگران مجموعه از بیمه بیكاری، بسته معیشتی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به آنها داده شد و این در حالیست كه پرسنل رسمی شركت هنوز حقوقی دریافت نكرده اند، علاوه بر این مقرر شد وام قرض الحسنه دو میلیون تومانی هم به آنها تعلق بگیرد.
مجیدی با اشاره به اینكه در این مدت علاوه بر غار علیصدر، مجموعه پیرامونی آن و مجموعه سیاحتی عباس آباد، بهره برداران بخش خصوصی هم تعطیل بوده اند، خاطرنشان كرد: در قراردادهای بهره برداران لحاظ شد كه حق و حقوقشان به صورت كامل حفظ شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۳۰ درصد از نیروها در مجموعه مشغول به كار هستند، تصریح كرد: ۷۰ درصد باقیمانده نیروها تعدیل نشده اند بلكه به بیمه بیكاری معرفی و از مزایای آن استفاده می نمایند و بعد از برگشتن به شرایط عادی بطور قطع در مجموعه به كار خود ادامه خواهند داد.
مجیدی در ادامه درباره شرایط بازگشایی مجموعه غار بعد از رفع خطر كروناویروس توضیح داد: طی جلسه هایی كه با كارشناسان بهداشت و درمان داشته ایم مقرر شد پروتكل های بهداشتی در نظر گرفته و عملیاتی شود؛ بعنوان مثال با حداقل ظرفیت وارد كار شویم و از ازدحام جمعیت جلوگیری شود همینطور شیب ملایم پذیرش و زمان بندی مناسب مسافرها از موارد دیگر است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون نگهداری فضای سبز، بهبود تجهیزات و تاسیسات و ضدعفونی كردن فضاها در حال انجام می باشد، اظهار نمود: از تمامی صاحبنظران در حوزه گردشكری، فرهنگی، معماری و تمامی كسانی كه دغدغه و ایده دارند دعوت به همكاری در دو مجموعه علیصدر و عباس آباد می نماییم و با عنایت به این كه مجموعه عباس آباد تا حدودی مغفول واقع شده درصدد هستیم برنامه های فرهنگی و هنری را با همكاری سمن ها برای تغییر فضا انجام دهیم.
مجیدی با تاكید بر اینكه از تمامی سرمایه گذاران استانی و برون استانی برای همكاری در دو مجموعه علیصدر و عباس آباد دعوت به همكاری می نماییم و برای سرمایه گذاری برندها تخفیف هم در نظر می گیریم، اظهار داشت: هم اكنون طرح جامع غار علیصدر هم در حال تهیه است و بر مبنای آن می توانیم سرمایه گذار را راهنمایی نماییم.
سرپرست مجموعه سیاحتی علیصدر افزود: با عنایت به این كه در این مدت آژانس علیصدر زیان ده بوده است، با روش فعلی نمی توان كاری انجام داد بلكه باید رویكرد تغییر و مدیریت به بخش خصوصی داده شود.
ایشان در ادامه درباره دستورالعمل حفاظت و بهره برداری از غارها اظهار داشت: سال قبل طرحی در خصوص اینكه حفاظت و نظارت از مجموعه علیصدر باید بر عهده میراث فرهنگی و بهره برداری بر عهده مجموعه سیاحتی علیصدر باشد، تصویب گردید و بر مبنای آن از سال ۹۹ حیطه فعالیت هر یك مشخص و عملیاتی خواهد بود.
منبع:

1399/02/01
13:53:57
5.0 / 5
3626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر