با همكاری وزارت ارتباطات

موزه های كشور به اینترنت رایگان مجهز می شوند

موزه های كشور به اینترنت رایگان مجهز می شوند

لذت سفر: همه موزه های كشور با همكاری وزارت ارتباطات به اینترنت مجهز می شوند در فاز اول موزه های اطراف میدان مشق تهران به اینترنت رایگان متصل شده اند.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، مقرر است پس از طریق اندازی اینترنت هفت موزه در تهران، همه موزه های كشور دارای اینترنت مجانی شوند در فاز اول موزه های میدان مشق تهران شامل موزه ایران باستان، موزه ملك، موزه سفال و آبگینه، موزه دوران اسلامی، موزه علم و فناوری، موزه ارتباطات دارای اینترنت شده اند اینترنت موزه انقلاب و دفاع مقدس هم همین روزها وصل خواهد شد.
در همین فاز اول و تا یك ماه آینده موزه های تهران و در فاز بعدی موزه های كشور به اینترنت سراسری متصل خواهند شد. این موزه ها می توانند با استفاده از اینترنت مجانی از فناوری های روز مانند QR یا اینترنت اشیا و یا پادكست، ویدئو و هر آنچه كه به شكل جدیدی می تواند در معرفی موزه ها و جذب مخاطب كمك نماید، دست یابند.
استفاده از تكنولوژی های روز منوط به این است كه موزه های ایران اینترنت با سرعت و مناسبی را داشته باشند. وزارت ارتباطات در نظر دارد تا اینترنت موزه ای را بدون هزینه و محدودیت برای همه موزه ها ایجاد كند تا هم موزه ها داران به آن دسترسی داشته باشند و هم مخاطبان موزه ها. ازاین رو همه موزه های دولتی و حتی موزه های خصوصی می توانند درخواست شأن را به وزارت ارتباطات ارائه نمایند.
این ایده از آنجا شكل گرفت كه در ایام تعطیلی ناشی از شیوع كرونا، موزه های كشور، خیلی از بازدیدكنندگان خویش را از دست دادند. موزه داران به این نتیجه رسیدند كه تا كنون این مراكز گردشگری و تاریخی در استفاده از فناوری ها و فناوری های نوین عقب مانده اند. درحالی كه موزه های كشورهای دیگر در این حوزه موفق عمل كرده و حتی در دوران قرنطینه و یا تعطیلی موزه ها، بازدیدكنندگان مجازی خویش را همچنان داشتند.


منبع:

1399/01/30
22:15:13
5.0 / 5
3743
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر