آغاز ثبت نام حج ۹۹ و اعلام هزینه ها

آغاز ثبت نام حج ۹۹ و اعلام هزینه ها

به گزارش لذت سفر ثبت نام در كاروان های حج ۹۹ از بامداد امروز آغاز شد؛ هزینه این سفر از ۳۲.۵ میلیون تا حدود ۴۱ میلیون تومان متغیر است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، سازمان حج و زیارت اعلام نموده است افرادی می توانند در كاروان های حج ۹۹ ثبت نام كنند كه دارای قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۸۶ باشند و قبلاً نسبت به تكمیل اطلاعات و دریافت كد رهگیری از سامانه https: //reserve.haj.ir اقدام نموده باشند. این دارندگان از بامداد امروز، جمعه نهم اسفندماه از راه سامانه https: //reserve.haj.ir می توانند ثبت نام اولیه را انجام دهند و بعد به مرور زمان مدارك مورد نیاز را در اختیار مدیر كاروان انتخاب شده قرار دهند.
ثبت نام غیرحضوری بوده و ضرورتی ندارد متقاضیان حتما به دفاتر زیارتی رجوع كنند؛ فقط كافی است وارد سامانه اعلام شده از جانب سازمان حج شوند.
هزینه ثبت نام آن چنان كه سازمان حج و زیارت اعلام نموده به صورت «قسطی» دریافت می شود كه در اولین مرحله برای قطعی كردن ثبت نام در كاروان، لازم است بخش اول هزینه سفر به میزان ۲۵ میلیون تومان (۲۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان) (بااحتساب اصل مبلغ ودیعه وسود متعلقه) پرداخت گردد.
بررسی جدول كاروان های حج ۹۹ نشان داده است هزینه های متغیری برای این سفر اعلام شده است كه كمترین آن ۳۲ میلیون و ۴۵۲ هزار تومان و بیشترین آن ۴۰ میلیون و ۹۷۲ هزار تومان است.
مراحل ثبت نام كامل در كاروان های حج ۹۹ هم شامل این فرآیند می شود: تحویل مدارك، واریز بخش اول هزینه سفر، انجام معاینات واخذ تائیدیه پزشكی و واریز باقی مانده هزینه سفر.
این سازمان تاكید كرده است: چنان چه افراد در زمان مقرر و اعلام شده برای ثبت نام قطعی اقدام نكنند، رزرو و ثبت نام اولیه آنها (به دلیل تكمیل نكردن مراحل)، از جانب كاروان قابل ابطال بوده و باقی مانده ظرفیت كاروان در اختیار دارندگان سایر اولویت ها قرار می گیرد.
سازمان حج طبق این اعلام از تاریخ ۲۱ اسفندماه ۱۳۹۸ ظرفیت های خالی در كاروان ها را در اختیار اولویت های ذخیره حج قرار می دهد. گروه ذخیره شامل دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ است.
اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام، مدارك لازم و شرایط اعزام را از این جا می توان دریافت كرد.
حج تمتع اوایل تابستان سال آینده برگزار می گردد و هم اكنون با دستور عربستان برای محدود كردن عمره متاثر از اپیدمی ویروس كرونا ارتباطی ندارد.1398/12/09
14:22:22
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: پزشك , ثبت , زیارت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر