در گزارش لذت سفر بیان شد؛

تكذیب آمار ۷۰ درصدی لغو تورها

تكذیب آمار ۷۰ درصدی لغو تورها

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری كشور با رد لغو ۷۰ درصدی تورهای ورودی به علت اتفاقات اخیر، اظهار داشت: از ۳۰ كشور برای حضور در نمایشگاه گردشگری بهمن ماه دعوت شده است.ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان تاثیر اتفاقات اخیر و لغو پروازهای خطوط هواپیمایی بر صنعت توریسم، اظهار داشت: اساسا كسی نمی تواند منكر تاثیر بد اتفاقات اخیر در صنعت گردشگری باشد ولی این مساله می تواند با آرامشی كه كشور می گیرد، حل شود.
وی درباره نامه انجمن دفاتر خدمات مسافرتی كشور درباره اعلام شرایط ویژه اظهار داشت: شرایط فورس ماژور كاملاً تبیین شده و تعریف دارد. همینطور در قراردادهای همكاری با هتل ها و دفاتر، این مساله پیشبینی شده و همه این را می دانند. با بیان من كه نمی گردد اظهار داشت كه در این شرایط هستیم یا نه! طی سال های همكاری این مساله در مراكز گردشگری، دفاتر مسافرتی و هتل ها پیشبینی شده و همه آنرا رعایت كرده اند. پس اگر در این شرایطِ طبق تعاریف فورس ماژور وجود داشته باشیم، اساسا این همكاری ها اتفاق خواهد افتاد و لازم به گفتن نیست.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درباره لغو پروازهای خارجی اظهار داشت: پروازها كنسل شده اند، پس سازمان هواپیمایی حالت فورس ماژور را برای بلیت ها در نظر می گیرد. طبیعتاً بعد از آن به محض اعلام سازمان هواپیمایی در خصوص لغو پروازها، هتل ها هم صددرصد همكاریهای لازم را خواهند كرد. چون این مساله در قراردادهای جامعه تورگردانان و هتل ها آمده است.
تیموری همینطور در واكنش به صحبت های اخیر رئیس انجمن دفاتر مسافرتی در خصوص لغو ۷۰ درصد تورهای ورودی اظهار داشت: این انجمن بیشتر در حوزه خروج توریست فعالیت می كند تا ورود گردشگران به كشور. ما حالا آمار دقیقی از لغو تورهای ورودی به كشور نداریم. ازاین رو به بررسی بیشتر نیاز است. من نمی دانم این آمار ۷۰ درصدی را بر چه اساسی اعلام نموده اند! ما از این مسائل زیاد داشته ایم؛ مانند خروج آمریكایی ها از برجام و یا پرواز پهپادها. ولی تمام این مسائل را حل كرده ایم و طبیعی است در این شرایط برخی از تورها كنسل شود.
وی افزود: البته الان در فصل «های سیزن» نیستیم كه بگوییم لغو تورها خویش را نشان داده است. ازاین رو توقع می رود همكاران ما حرفه ای عمل كنند. بهرحال وقتی كشوری در مدت زمان كوتاهی در حالت التهاب قرار می گیرد، طبیعی است از تعداد سفرها كم شود. پرواز هم یكی از آیتم هایی است كه نشان میدهد مسافر به كشور می آید و برای ما مهم می باشد. این مساله را با سازمان هواپیمایی پیگیری می نماییم. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درباره دعوت از ۳۰ كشور خارجی برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری بهمن ماه اظهار داشت: ما از این كشورها دعوت كرده ایم تا شرایط مناسب كشور را بیان كرده باشیم. از سوی دیگر این دعوت نوعی تجدید رابطه با كشورهای دیگر همچون عراق و آذربایجان است. سال های گذشته هم این دعوت ها انجام می شد. اما به این معنا نبود كه حتما همه آن ۳۰ كشور حضور داشته باشند. الان هم تابحال ۶ كشور آمادگی حضور خویش را اعلام نموده اند. ازاین رو عدم حضور برخی دیگر از آنها لزوماً نمی تواند به مفهوم شرایط فعلی كشور باشد.

1398/10/24
19:03:35
5.0 / 5
5382
تگهای خبر: توریست , خدمات , سفر , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر