بایدها و نبایدهای سفر در سال 2020

بایدها و نبایدهای سفر در سال 2020

لذت سفر: لیست های باید و نباید سفر در سال 2020 انتشار یافته است.نیو صدر: با رسیدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۹، لیست های مختلفی از مناطقی كه سال میلادی بعدی باید و نباید به آن سفر كرد، انتشار یافته است، فهرستی كه شنیدن بعضی از اسامی در آن احیانا شما را متعجب می كند.
تا حالا اسم گوبكلی تپه را شنیده اید؟ گوبكلی تپه، نام منطقه ای باستانی ناآشنا در تركیه است، كه حتی ایرانی هایی كه به این كشور زیاد سفر می كنند از آن شناخت زیادی ندارند، اما اسم این منطقه در لیست مناطقی كه باید به آن سفر كنید آمده است. اساسا اسم بارسلونا را شنیده اید، شهری كه شاید رویای سفر به آنرا داشته باشید، این شهر در لیست مناطقی كه نباید به آن سفر كنید قرار دارد.
۴ منطقه ای كه سال ۲۰۲۰ باید به آن سفر كنید
وبسایت نشنال جیوگرافیك، چند روز پیش لیست بهترین مناطقی كه در سال ۲۰۲۰ باید به آن سفر كنید را آورده است، مناطقی كه شاید به دلیلهای مختلف مثل دلیلهای مالی شاید نتوانید به آنها سفر كنید، اما آشنایی با آنها برای شما جالب باشد. این لیست توسط تیم سردبیری بخش گردشكری نشنال جئوگرافیك انتشار یافته است، فهرستی كه در آن نام مناطق متفاوتی به چشم می خورد:
*موستار؛ بوسنی هرزگووین
چرا برویم؟ جشن گرفتن ۲۵ سال صلح
مشخصات؛ موستار یكی از شهرهای بوسنی و هرزگووین و بزرگترین و مهمترین شهر در ناحیهٔ هرزگووین است، بخش زیادی از این شهر در دوره ی جنگ بوسنی نابود شد. اما حالا ۲۵ سال از جنگ گذشته است و خیلی از ساختمان های باستانی این شهر باردیگر راه اندازی شده اند. بنا بر این شاید بیست و پنجمین سالگرد صلح بوسنی، بهترین زمان برای سفر به این شهر باشد.

ابوسمبل؛ مصر
چرا برویم؟ با رامسس دوم از یك برخورد ساكت لذت ببرید
مشخصات؛ ابو سمبل، معبدی است كه توسط رامسس دوم میان سال های ۱۲۷۹–۱۲۱۳ قبل از میلاد در روستای نوبه در جنوب مصر ساخته شده است و الان در لیست میراث جهانی یونسكو قرار دارد. در دوره ای كه پس از بهار عربی گردشگری در مصر به شدت پسرفت كرده است، این معبد هنوز یكی از جذاب ترین میراث های باستانی است كه باید از آن دیدار كنید، دانشمندان این معبد را در سال ۱۸۶۰ كشف كردند و افراد كمی این شانس را داشتند تا از آن بازدید كنند، پس اگر این شانس به شما روی آورد، از وقتتان لذت ببرید.

*فورت كوچی؛ هند
چرا برویم؟ كارهای هنری جدید را كشف كنید
مشخصات؛ فورت كوشی نام ساحل شهر كوشی در هندوستان است كه برای مدتی مستعمره پرتغال بود و حالا به دلیل موج های هنری مختلفی كه در آن به وجود آمده در حال محبوب شدن برای گردشگران است. این ساحل كه در سال ۱۵۰۰ میلادی توسط پرتغال كشف شده بود در سال های اخیر میزبان برنامه های هنری بزرگی بوده است، برنامه هایی كه در سال ۲۰۲۰ هم اجرایی می شوند.

گوبكلی تپه؛ تركیه
چرا برویم؟ تغییرات دوره های مختلف زندگی بشر را قدیمی ترین مجموعه معابد تاریخ را اینجا احساس كنید.
مشخصات؛ این مجموعه ای از معباد كه بیشتر از ۱۱ هزار سال پیش ساخته شده بود و تازه در اواخر قرن بیستم كشف شد، داستان عجیبی دارد. عتیقه شناس ها می گویند اینجا در دوره ی باستان اینجا محل جمع شدن شكارچی ها بوده است و آرام آرام به محل یك جا نشینی و ایجاد كشاورزی تبدیل گشته است.

۳ منطقه ای كه نباید به آن سفر كنید
سایت گردشگری فودور هم فهرست مناطقی كه در سال میلادی بعدی نباید به آن سفر كرد را منتشر كرد، شهرهایی كه دیدن اسمشان در این لیست بسیار عجیب است.
*بارسلونا؛ اسپانیا
بارسلونا شهر رویایی سفر خیلی از افراد است، اما برای سال ۲۰۲۰ این رویا پر شده است. روش های آنلاین سفر كردن سبب شده است تا دیگر به صورتی ظرفیت گردشگری این شهر تكمیل شود و كار به جایی رسیده است كه شهرداری این شهر به دنبال راهی برای افزایش ظرفیت گردشگری این شهر باشد. بنا بر این فودور پیشنهاد می دهد كه به علت نبود زمان و مكان به بارسلونا سفر نكنید.

*بالی؛ اندونزی
شهری كه برای گردشگران بعنوان بهشت شناخته می شد، چند سالی است با گردشگران زیادی روبرو شده است و همین سوژه نتایج زیادی برای آن داشته است و دیگر سواحل بالی به شدت آلوده هستند. شرایط به جایی رسیده است كه دولت اندونزی در سال ۲۰۱۷ شرایط اضطراری اعلام نمود. بنا بر این شاید در سال ۲۰۲۰ آن بهشتی كه انتظارش را داشتید، نباشد.

ماترهورن؛ سوییس
اگر كوه نورد باشید، اساسا یكی از آرزوهای شما كوه نوردی در این در رشته كوه های آلپس باشد، اما گرمایش جهانی و تغییراقلیم این رویای شما را به رویای مرگباری تبدیل نموده است. در دو سال اخیر ۱۱ نفر در این كوه جان خودرا از دست دادند، دانشمندان می گویند گرمایش جهانی در به وجود آمدن این شرایط در ماتهورن بی تاثیر نبوده است.

۲۳۵۲۳۷


منبع:

1398/10/11
11:56:52
5.0 / 5
4876
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر