ایران، رتبه دوم سریع ترین گردشگری جهان را كسب نمود

ایران، رتبه دوم سریع ترین گردشگری جهان را كسب نمود

به گزارش لذت سفر ایسنا نوشت: طبق گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری، ایران با 49 درصد رشد بعد از اكوادور در رتبه دوم سریع ترین كشورها از حیث رشد جذب توریست خارجی قرار گرفت.گردشگری ایران كه در سال ۲۰۱۷ میلادی در مجموع از ۴.۸۶۷ میلیون گردشگر خارجی میزبانی كرده بود، در سال ۲۰۱۸ توانست با ۴۹.۹ درصد رشد این رقم را به ۷.۲۹۵ میلیون نفر برساند تا بعد از اكوادور با رشد ۵۱ درصد، سریع ترین رشد را در بین كشورهای جهان در جذب توریست به نام خود ثبت كند.
كشور اكوادور در آمریكای جنوبی در فاصله زمانی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ توانسته شمار گردشگران خودرا از ۱.۶ به ۲.۶ میلیون نفر افزایش دهد.
رشد ۴۹.۹ درصدی جذب توریست بین المللی در ایران در بازه زمانی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در حالی به ثبت رسیده است كه قبل از آن و در فاصله زمانی ۲۰۱۷-۲۰۱۶ رشد گردشگری ایران منفی ۱.۵ درصد گزارش شده بود.
سازمان جهانی گردشگری از میزان درآمدهای گردشگری ایران در سال ۲۰۱۸ اطلاعاتی نداده است اما برای سال ۲۰۱۷ رقم ۴.۴۰۲ میلیارد دلار را بعنوان درآمد حاصل از جذب توریستهای خارجی در ایران اعلام نموده است.
درآمد گرشگری ایران در سال ۲۰۱۰ میلادی برمبنای اطلاعات موجود در این گزارش ۲.۴۳۸ میلیارد دلار اعلام شده است.
كشورهای مصر (۳۶ درصد)، اوگاندا (۳۱.۹ درصد)، نپال (۲۴ درصد)، اسلوونی (۲۳ درصد)، فلسطین (۲۰.۵ درصد)، ویتنام (۱۹.۹ درصد)، گرجستان (۱۶.۹ درصد)، كره جنوبی (۱۵.۱ درصد) و قطر (۱۹.۴ درصد) به ترتیب در رتبه های بعدی سریع ترین رشد در جذب توریست بین المللی قرار دارند.
۲۳۲۳۵۲۳۲


منبع:

1398/07/13
21:52:46
5.0 / 5
4980
تگهای خبر: توریست , ثبت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر