مونسان بهترین گزینه برای وزارت میراث فرهنگی است؟

مونسان بهترین گزینه برای وزارت میراث فرهنگی است؟

به گزارش لذت سفر سه نماینده مجلس به انتخاب علی اصغر مونسان بعنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واكنش نشان داده و او را گزینه مناسبی برای این مقام دانستند.به گزارش لذت سفر به نقل از خبر آنلاین، شهروز برزگر، نماینده سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه علی اصغر مونسان موفق به كسب رای اعتماد نمایندگان مجلس می شود، اظهار داشت: مونسان تابحال كه بعنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصدی این دستگاه را بر عهده داشته موفق بوده و ورود توریستهای خارجی به كشور ۴۳ درصد رشد داشته است.
وی اضافه كرد: مخالفان به وزارت آقای مونسان شدت بالایی ندارد، با عنایت به رشد ۴۳ درصدی جذب توریست خارجی در مدت ۲ سال نسبت به ۲ سال قبل همینطور دیگر اقداماتی كه انجام داده و در كارنامه كاری آقای مونسان درخشان است.
برزگر همینطور گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را دارای تعامل مناسب با نمایندگان مجلس دانست و افزود: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مدت دو سال تصدی مدیریت خود در دولت دوازدهم پاسخگویی خوبی به نمایندگان مجلس داشته استو علیرغم اینكه بعنوان معاون رئیس جمهور فعالیت می كرد ارتباط تنگاتنگی با نمایندگان مجلس داشته است.
در همین رابطه، معصومه پور علیشاهی، عضو فراكسیون زنان هم با اشاره به اینكه تغییرات مدیریتی سبب كندی كار می شود و در شرایط فعلی باید با كمترین تلاطم از فرصت ها استفاده نماییم، اظهار داشت: به جهت اینكه ما این تلاطم مدیریتی را نداشته باشیم و در تصمیم سازی ها كندی صورت نگیرد، بهتر است سكان دار این وزارتخانه آقای مونسان باشد.
این عضو فراكسیون امید مجلس در پاسخ به این سؤال كه رای بالای مجلس به مونسان تا چه میزان او را در نیل به اهداف این وزارتخانه كمك خواهد كرد؟ اظهار داشت: به نظر من آقای مونسان یك قسمت از ده قسمت حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد. برای رسیدن به نقطه مطلوب در این بخش باید امنیت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در داخل كشور بیشتر از پیش تقویت شود. همینطور باید به مبحث سبك زندگی در خانواده های ایرانی توجه كرد.
عباسعلی پوربافرانی، نماینده نائین هم مسئولیت اداره میراث فرهنگی را برای وزیر پیشنهادی مهم برشمرد و اظهار داشت: آنچه از عملكرد آقای مونسان مشاهده می نماییم این است كه عملكرد او در راه پیشرفت و توسعه بوده است و شرایط بگونه ای نیست كه بتوانیم بگوییم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شرابط ایده آل وجود داد و جای كار بسیار است.
پوربافرانی افزود: مسیر حركت آقای مونسان مسیر مثبت و روند رو به جلو است و امیدواریم این روند تقویت شود و یك روند فوق العاده بهبود یافته در وضعیت این وزارتخانه ایجاد شود.
وی ادامه داد: از بین كسانی كه می توانستند در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت كنند و آنهایی كه مسبوق به سابقه هستند، و توجه به معرفی آقای مونسان از جانب رئیس جمهور، او گزینه خوبی است.
۲۳۵۲۳۲

1398/06/15
12:14:14
5.0 / 5
4876
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر