روی خوش نمایندگان مجلس به گزینه وزارت خانه جدید

روی خوش نمایندگان مجلس به گزینه وزارت خانه جدید

به گزارش لذت سفر با تصویب تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه و معرفی علی اصغر مونسان بعنوان وزیر پیشنهادی ریاست جمهوری به مجلس نمایندگان نظرات خویش را درباره این انتخاب در گفتگو با رسانه ها بیان می كنند.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبر آنلاین، در همین خصوص نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: مونسان امتحان پس داده است و فضا برای رای اعتماد آن مثبت است. عزت الله یوسفیان ملا درمورد دستاوردهای علی اصغر مونسان در دو سال مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار نمود: مونسان فردی امتحان پس داده است و فضا برای رای اعتماد وی در مجلس مثبت است و تصور می كنم مشكلی نداشته باشد.
او همینطور اظهار داشت: مشكلات عدیده ای در بخش صنایع دستی داریم و در مازندران، گیلان و گلستان كه مسئولیت مجمع نمایندگان آنها را بر عهده دارم نگران كمرنگ شدن صنایع دستی همچون حصیر بافی هستیم و بعضی از صنایع چوبی هم در حال محو شدن است.
نماینده مردم آمل در مجلس خاطرنشان كرد: امیدوار هستم كه مونسان خیلی از آثار و میراث فرهنگی در استانهای شمالی كشور را رونق داده و با ادامه مسئولیت بعنوان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فرهنگ بومی ما حیات باردیگر بگیرد.
عملكرد خوب در حوزه میراث فرهنگی
حسن نوروزی، سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم در گفتگو با ایلنا، درباره معرفی علی اصغر مونسان از جانب رئیس جمهور بعنوان گزینه پیشنهادی برای وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: آقای مونسان رأی می آورند. ایشان در گذشته در سازمان میراث فرهنگی بوده و معتقدم كارش را نسبت به دیگر سازمان ها كه زیر نظر نهاد ریاست جمهوری هستند به خوبی می داند و تسلط دارد.
نماینده مردم رباط كریم افزود: میراث فرهنگی یك امر بسیار مهم می باشد كه باید هرچه سریعتر احصا شود.
وی با اشاره به اینكه مونسان باید به محورهای مغفول مانده در سازمان میراث فرهنگی توجه بیشتری نشان دهد تا دوره وزارت خوبی داشته باشد، اظهار داشت: آقای مونسان باید بحث بوم گردی را تقویت نمایند و آنرا نشر دهد. او باید زمینه را آماده كند تا توریسم سالم به كشور ما بیاید.
سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اینكه كشور ما یك كشور غنی در میراث فرهنگی است، اظهار داشت: مونسان باید توجه بیشتری به شعرا، فقها، عرفا و فلاسفه داشته باشد چونكه كشور ما یك تاریخ چندین هزار ساله مقطوع دارد كه باید به آن دقت نماییم.
وی افزود: در دل این تاریخ، سنگ نوشته، كاروانسرا و بناهای تاریخی زیادی وجود دارد كه ما باید آنها را حفظ و مرمت نماییم. هنوز خیلی از میراث فرهنگی ما زیر زمین است كه باید كاوش شود و یا خیلی از بناهای تاریخی در حال از بین رفتن است كه باید آنها را مرمت و نگهداری نماییم.
نوروزی افزود: آقای مونسان باید بوم گردی را در روستاها و شهرها تقویت كند و معتقدم ایشان باید تلاش خویش را روی این مسئله بگذارد كه صنایع دستی ما مانند سنگ تراشی و عقیق تراشی و یا دوخت لباس های قدیمی و محلی را تقویت نمایند چونكه با این كار هم اشتغال زیاد می شود و از طریقش می توانیم توریسم جذب نماییم.
وی اظهار داشت: آقای مونسان در حوزه میراث فرهنگی عملكرد خوبی داشته كه فكر می كنم همین امر سبب شود كه از جانب مجلس رأی بیاورد. چرا گزینه مناسب؟ سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای هم اظهار داشت: آقای مونسان اقدامات خوبی را آغاز كرده است. حال امكان دارد وزیر نبوده اما در شرایط فعلی مناسب ترین گزینه و فرد است ایشان اقدامات خوبی را در میراث فرهنگی انجام داده است. ان شاالله مجلس هم كمك می نماید كه ایشان رأی بیاورد. میرحمایت میرزاده اضافه كرد: دو سال از دولت گذشته است و دو سال دیگر به پایان كارش باقی مانده است. به نظر می آید در این جایگاه باید كسی قرار گیرد كه با صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری آشنا باشد كه معتقدم بهترین گزینه آقای مونسان است. نماینده مردم گرمی تصریح كرد: امكان دارد فردی توانمند خارج از مجموعه دولت برای اداره این وزارتخانه وجود داشته باشد اما در این مقطع محدود و پایانی دولت تا بیاید خودش را با امور تطبیق دهد، امكان دارد دیر شود ازاین رو معرفی مونسان بهترین گزینه است. وی افزود: آقای مونسان اقدامات خوبی را آغاز كرده است. حال امكان دارد وزیر نبوده اما در شرایط فعلی مناسب ترین گزینه و فرد است ایشان اقدامات خوبی را در میراث فرهنگی انجام داده است. مونسان رای می آورد نماینده فسا اظهار داشت: مونسان از جانب مجلس برای تصدی وزارتخانه گردشگری رای می آورد.
محمدجواد جمالی نوبندگانی درباره معرفی علی اصغر مونسان از جانب رئیس جمهور بعنوان وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: فكر می كنم آقای مونسان از جانب مجلس برای تصدی وزارتخانه گردشگری رای بیاورد.
نماینده مردم فسا تصریح كرد: مونسان تجربه كار در زمینه گردشگری و صنایع دستی را دارد و وضعیت میدانی نشان داده است ایشان تابحال عملكرد خوبی داشته است.
وی تصریح كرد: نظرات نمایندگان هم همین است كه ایشان رای خواهد آورد.

۴۷۴۷


منبع:

1398/06/08
13:25:47
5.0 / 5
4852
تگهای خبر: آموزش , بوم گردی , تاریخی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر