آیا مونسان گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی است؟

آیا مونسان گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی است؟

به گزارش لذت سفر باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: آقای مونسان می تواند یكی از گزینه های انتخابی آقای روحانی باشد؛ چونكه حالا در سازمان میراث فرهنگی مشغول به فعالیت هستند.حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره ارسال طرح تشكیل وزارت میراث فرهنگی به شورای حل اختلاف قوا و رسیدگی به این مورد اظهار داشت: تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه، طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود. دولت در مراحل رسیدگی در كمیسیون های مجلس، صحن علنی و همینطور در شورای نگهبان نظرات خویش را اعلام نمود.
او اظهار داشت: بعد از آنكه این مصوبه به تأیید شورای نگهبان رسید، در ۲۶ مرداد آقای لاریجانی مصوبه مجلس را به بنده عرضه كرد و من بلافاصله طی نامه ای مصوبه كه به قانون تبدیل گشته است را به آقای رئیس جمهور ارسال كردم و آقای روحانی قانون را برای اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ كردند.
امیری بیان كرد: با ابلاغ آقای رئیس جمهور، مبحث مطرح شده در شورایعالی حل اختلاف منتفی است، اما اجرای این قانون نیازمند تمهیدات فنی است كه طی مكاتبه ای با رئیس مجلس شورای اسلامی مقدمات اجرایی شدن آنرا فراهم خواهیم كرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: با عنایت به ابلاغ آقای رئیس جمهور، یكی از لوازم اجرای این قانون، تعیین سرپرست برای این وزارت جدید بود. اینكه آقای روحانی چه كسی را می خواهد بعنوان وزیر پیشنهادی به مجلس اعلام كنند، بنده اطلاعی ندارم؛ اما آقای مونسان هم می تواند یكی از گزینه های انتخابی آقای رئیس جمهور باشد؛ چونكه حالا در سازمان میراث فرهنگی مشغول به فعالیت هستند. طبیعتا بر مبنای روال عادی و منطقی، یكی از گزینه های مد نظر آقای روحانی آقای مونسان خواهد بود.
۴۷۲۳۷

1398/06/05
13:31:17
5.0 / 5
5132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر