ورود بیشتر از 30 هزار زائر به عربستان

ورود بیشتر از 30 هزار زائر به عربستان

به گزارش لذت سفر باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رشیدیان از ورود بیشتر از ۳۰ هزار نفر زائر به عربستان اطلاع داد و اظهار داشت: بیشتر از ۹ هزار نفر در مدینه منوره و بیشتر از ۲۰ هزار در مكه مكرمه استقرار یافته اند.


علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ورود بیشتر از ۳۰ هزار و ۸۰۰ نفر زائر به عربستان در مدینه اظهار نمود: عملیات انتقال زائران ایرانی به صورت كامل توسط شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام می شود و تا كنون هم بسیار منظم و با كمترین تاخیر انجام شده است. رئیس سازمان حج و زیارت بیان كرد: تابحال متوسط تأخیر درپروازهای ما حدود ۲۱ دقیقه است كه این تاخیر پایین، حتی در زمانی كه ۵۰ درصد پروازهای حجاج مان را به سایر كشورها، چون عربستان واگذار می كردیم بی نظیر است امید است این مدیریت خوب تا آخر پروازها چه در رفت و چه در برگشت ادامه یابد. رشیدیان همینطور با اشاره به بروز نقص فنی در یكی از هواپیماها حین انتقال زائران از ساری به عربستان اظهار داشت: این هواپیما به دلیل اشكالی كه در سیستم كنترل كننده آن در حركت بر روی زمین ایجاد گردید گرفتار صدمه در یكی از بال ها شد كه خود نگران كننده بود، چونكه با صدمه و خسارت در یك پرواز در واقع در خط اعزام حجاج ما مشكل ایجاد می شود، اما توانمندی های پرسنل هواپیمایی جمهوری اسلامی و سرعت عمل آنها مثال زدنی و بی نظیر بود و امروز این هواپیما پس از تعمیر باردیگر وارد مدار عملیات شد و زائرین را به عربستان منتقل كرد. رئیس سازمان حج و زیارت با قدردانی از این حركت جهادی و تلاش و توانمندی های مدیران و پرسنل فنی هواپیمایی جمهوری اسلامی اظهار نمود: كه علیرغم تحریم ها و محاصره های اقتصادی ظالمانه ضد ملت ما، آنان توانسته اند در قسمت پروازی كارشان را به خوبی انجام انجام دهند.
وی ابراز امیدواری كرد: این مدیریت خوب تا انتهای عملیات حج وانجام پروازها هم در راه رفت و هم برگشت تداوم یابد. وی خاطرنشان كرد: خوشبختانه تابحال هیچ حادثه و مشكل خاصی برای زائران ایرانی نداشتیم، دو مورد بستری داشتیم كه بسیار ابتدایی بود و در مجموع وضعیت ما در مكه و مدینه مطلوب است. رشیدیان در مورد برنامه ورود و خروج حجاج هم توضیح داد: عملیات بازگشت زائران برپایه برنامه پروازی كه عربستان اعلام نموده، از ۱۶ ذی الحجه آغاز می شود و تا هشتم محرم ادامه می یابد. وی خاطرنشان كرد: با عنایت به مذاكراتی كه صورت گرفته در صورت دریافت موافقت دولت عربستان و سازمان هواپیمایی آنها برای ورود هواپیماهای بیشتری از شركت هواپیمایی كشورمان به عملیات حج، بتوانیم سرعت بازگشت را بیشتر كرده ومدت زمان اقامت زائران در عربستان را كاهش دهیم. وی در پاسخ به آخرین وضعیت عمره مفرده اظهار داشت: تابحال مذاكره ای در در این رابطه صورت نگرفته، احیانا در مكه مكرمه راجع به این مورد گفتگوهایی با طرف عربستانی داشته باشیم. ۴۷۲۳۷

1398/05/05
14:25:22
5.0 / 5
5191
تگهای خبر: زیارت , شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر