تكمیل ظرفیت تفرجگاه ییلاقی جنوب كشور، سفرهای نوروزی به تابستان موكول شد؟

تكمیل ظرفیت تفرجگاه ییلاقی جنوب كشور، سفرهای نوروزی به تابستان موكول شد؟

به گزارش لذت سفر ایرنا نوشت: با به انتها رسیدن ماه مبارك رمضان مناطق سردسیری استان كهگیلویه و بویراحمد همچون شهرهای یاسوج و سی سخت بعنوان یكی از مهمترین مقاصد سفر ساكنان جنوب كشور با تراكم گردشگران روبه رو شده آنچنان كه در ساعت های اولیه تعطیلات ظرفیت آبشار یاسوج تكمیل شد و گردشگران نمی توانند وارد این مكان تفریحی شوند.


امسال به رغم اینكه پیشبینی می شد تعطیلات نوروز استان كهگیلویه و بویراحمد ركورد تعداد توریست خود در سالهای گذشته را پشت سر بگذارد، اما وقوع بارش های سیل آسا در تعطیلات نوروزی در سراسر كشور سبب شد گردشگری كهگیلویه و بویراحمد مانند خیلی از استان ها كاهش چشم گیری پیدا كند.
با این وجود همان بارشها سبب شد بهار شهرهای سردسیری استان كهگیلویه و بویراحمد آنچنان پر طراوت و دل انگیز باشد كه در این واپسین روزهای فصل بهار همچنان هوای این استان خنك و گاهی سرد، چشمه ها پر آب و درختان سرسبز باشند گویی شهر یاسوج در آستانه تابستان همچنان حال و هوای بهاری دارد و همین هم سبب شده گردشگران به خصوص از استان های جنوبی كشور یاسوج و سی سخت را برای گذراندن تعطیلات پیش رو انتخاب كنند.
از آنجایی كه امتحانات دانشگاه ها و كنكور سراسری هنوز برگزار نشده پس خیلی از خانواده های یاسوجی تعطیلات را در یاسوج به سر می برند از جانب دیگر خانواده ها در استان های جنوبی ترجیح می دهند نزدیكترین شهر را برای تعطیلات خود انتخاب كنند كه هم اكنون شهرهای یاسوج و سی سخت برای گردشگری در تعطیلات عید فطر ایده آل ترین مقصد گردشگری می باشد.
و همین هم سبب شده كه در ساعات اولیه روز سه شنبه شهرداری یاسوج از تكمیل ظرفیت آبشار یاسوج اطلاع داده و در اطلاعیه ای از هموطنان تقاضا كرد كه به منظور اسكان در فضاهایی غیر از آبشار مستقر بشوند.
شهردار یاسوج تصریح كرد: آبشار یاسوج با ترافیك زیاد خودرو ها و مسافران روبه رو شده است و جایی برای اسكان مسافران ندارد.
نستهن مقدم اظهار داشت: هموطنان و مسافران می توانند در پارك اسكان، پارك مهرورزی و بخش هایی از پارك معلم اسكان پیدا كرده و یا چادرهای مسافرتی برپا كنند و با استقرار نیروهای انتظامی در این پارك ها امنیت آنها هم تأمین است.
شهردار یاسوج از شهروندان یاسوجی خواست در وزهای تعطیل در حد امكان از آوردن خودرو های شخصی خود داری كنند و به رسم میهمان نوازی همیشگی مردم این استان، فرصت را در اختیار گردشگران و هموطنانی بگذارند كه میهمان استان هستند.
مقدم یادآوری كرد: در طول روز مسافران و گردشگران می توانند علاوه بر شهر یاسوج و آبشار، از طبیعت زیبای مله شوره، سد شاه قاسم، كاكان، تنگ گنجه ای، تنگ سریز، تنگ مهریان بازدید كنند و از فضاهای گردشگری و طبیعت زیبای این مناطق استفاده ببرند.
وی اظهار داشت: همه نیروی سازمان سیما و منظر شهرداری تا آخر تعطیلات در حالت آماده باش هستند و خدمات لارم را به گردشگران عرضه می دهند.
مقدم افزود: تعداد مسافران ورودی به یاسوج بیشتر از ظرفیت این شهر است اما با این وجود شهرداری یاسوج تلاش دارد تا با عرضه خدمات مطلوب و رضایت بخش به مسافران زمینه ماندگاری هرچه بیشتر مسافران را در پایتخت طبیعت ایران فراهم آورد.
در سال های گذشته و در تعطیلات عید سعید فطر ورود خیل مسافران و گردشگران خسته از گرمای جنوب به یاسوج بگونه ای بود كه مسؤولان از قفل شدن ورودی های شهر خبر می دادند و همین امر خدمات رسانی به گردشگران را مشكل می كرد. شهرداری با بررسی تجربه سال های گذشته، امسال تمام نیروها و امكانات خویش را با همكاری دیگر سازمان های خدمات رسان همچون نیروی انتظامی به كار گرفته تا هم در رفت و آمد گردشگران مشكلی ایجاد نشود و هم خذمات لازم به آنان عرضه شود. شهر زیبای یاسوج محصور در بین جنگل های زاگرس با كمتر از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در دامنه كوه دنا قرار دارد. برخی پیشبینی ها از ورود بیشتر از ۶۰۰ هزار نفر مسافر و توریست در تعطیلات عید فطر به شهر یاسوج خبر می دهند. این تعداد توریست نزدیك به ۵ برابر جمعیت كنونی شهر یاسوج است. شهرداری یاسوج با اینكه تمهیدات لازم برای پذیرایی از هر تعداد مسافر ورودی به یاسوج را اندیشیده است اما نیاز است دیگر سازمان های خدمات رسان شهرداری را در این زمینه یاری كنند. 25231

1398/03/26
15:03:05
5.0 / 5
4811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر