مدیركل میراث فرهنگی لرستان خبر داد:

ادامه فصل سوم كاوش در غار كلدر خرم آباد از امروز چهارشنبه

ادامه فصل سوم كاوش در غار كلدر خرم آباد از امروز چهارشنبه

به گزارش لذت سفر مدیركل میراث فرهنگی لرستان از ادامه فصل سوم كاوش در غار كلدر خرم آباد از امروز چهارشنبه تا ۲۰ تیرماه سال جاری اطلاع داد.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، سید امین قاسمی بامداد امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از ادامه فصل سوم كاوش در غار كلدر خرم آباد از امروز اطلاع داد و اظهار داشت: به دنبال انجام فصل سوم كاوش در غار كلدر و نتایج چشم گیر حاصل از كاوش بویژه كشف بخشی از جمجمه انسان هوشمند در این غار و با عنایت به اتمام زمان مجوز صادر شده برای كاوش در غار كلدر، به منظور تكمیل مطالعات رایزنی لازم برای تمدید مجوز صادر شده شروع شد.
وی اضافه كرد: با پیگیری های انجام شده از سوی این اداره كل مجوز ادامه كاوش در این غار از جانب پژوهشگاه میراث فرهنگی كشور صادر شد.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان خاطرنشان كرد: ادامه فصل سوم كاوش در غار كلدر با اهداف دستیابی به گاهنگاری ادوار استقراری این غار، كوشش برای دستیابی به دیگر قطعات آناتومی انسانی مشكوفه، پی بردن به محتوای نهشته های گل اخری و نهایتاً درك بیشتر دوره های استقراری و جایگاه هر دوره فرهنگی در لایه نگاری انجام می گیرد.
قاسمی خاطرنشان كرد: مجوز ادامه فصل سوم كاوش در غار كلدر خرم آباد به سرپرستی دكتر بهروز بازگیر تا ۲۰ تیرماه سال جاری تمدید شده است.

1398/03/24
13:35:31
5.0 / 5
5355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر