هند؛ كشوری با ۲۰۰۰ شبكه تلویزیونی!

سفرنامه خبرنگار ایسنا از حضور در سرزمین گاندی

سفرنامه خبرنگار ایسنا از حضور در سرزمین گاندی

لذت سفر: شبه قاره هند! کشوری که خودش به تنهایی یک قاره است و هفتاد و دو ملت در آن زندگی می کنند. این بزرگترین دموکراسی جهان چندی دیگر گوی جمعیت را هم از چین خواهد ربود و به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا خودرا بیش از پیش به وزنه معادلات جهانی تبدیل خواهدنمود. جمهوری فدرال هند که تحت حاکمیت نظام پارلمانی دموکراتیک قرار دارد، همیشه اهتمام کرده تا جامعه ای تکثرگرا و چندزبانی باشد و با پیشرفت های عمده ای که در صنعت و تکنولوژی دارد می خواهد تا پابه پای همسایه اش چین، جایگاه درخوری را در عرصه بین الملل از آن خود کند.


این کشور هم چنین تلاش نموده تا نرخ فقر خودرا کم کند و در کنار صادرات فرهنگی، بیش از پیش وجهه و اعتبار بین المللی خودرا ارتقاء دهد.
وزارت خارجه هند در همین راستا هر ساله تعدادی از اصحاب رسانه کشورهای مختلف جهان را در قالب برنامه ای با عنوان «آشنایی با هند» دعوت می کند تا از این طریق با تأکید بر دیپلماسی عمومی، چهره قابل توجهی را از خود به نمایش بگذارد.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا، برنامه امسال «آشنایی با هند» نیز از تاریخ ۲۴ اوت به همت وزارت خارجه دهلی نو انجام شد و گروهی از خبرنگاران ایرانی یک هفته را میهمان دهلی نو و بنگلور بودند.
فرودگاه بین المللی ایندرا گاندی در دهلی اولین مقصد سفر بود که در آنجا دو تن از کارکنان وزارت خارجه هند به استقبال هیات ایرانی آمده بودند. از همان ابتدا که وارد هند می شوید متوجه صمیمی بودن هندی ها با لهجه های شیرین و عجیب هندی ـ انگلیسی آنها می شوید.
روز اول سفر به حضور در هتل و چشیدن اطعمه تند و فلفلی و پرچاشنی هندی ها گذشت اما روز دوم پرکار بود.
سوم شهریور ساعت ۱۱ بامداد به وقت محلی به سمت ساختمان وزارت خارجه هند رفتیم، در قلب دهلی نو. بنای زیبای سرخ رنگی که میمون های بازیگوش از نمایَش بالا و پایین می رفتند اما به جهت اینکه از ورودشان به داخل عمارت اصلی جلوگیری شود، از تور استفاده شده بود.
ساختمان وزارت خارجه هند


منبع:

1401/06/24
09:59:19
5.0 / 5
210
تگهای خبر: برنامه , ساختمان , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر