موزه مردم شناسی اردبیل مرمت می شود

موزه مردم شناسی اردبیل مرمت می شود

به گزارش لذت سفر، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل از پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی ظهیرالاسلام (موزه مردم شناسی) اردبیل اطلاع داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا از میراث فرهنگی اردبیل، محمدرضا شایقی روز دوشنبه اظهار داشت: این حمام تاریخی که حالا بعنوان موزه مردم شناسی اردبیل هم شناخته می شود در ارتباط با دوره صفوی است و مرمت سقف آن برای محافظت از بنا صورت می گیرد.
وی افزود: پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی از تیرماه سالجاری با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال شروع شده و در ایام آتی به اتمام خواهد رسید.

استان اردبیل با پیشینه غنی و تاریخی خود دارای موزه های مختلف است که همچون آنها میتوان موزه چینی خانه بقعه شیخ صفی، موزه سنگ و کتابخانه تخصصی بقعه شیخ صفی، موزه مفاخر دینی، موزه مردم شناسی، موزه صنایع دستی، موزه تاریخ طبیعی در شهر اردبیل و موزه صارم السلطنه شهر نمین، موزه دیرینه شناسی شهر نیر، موزه دیرینه شناسی شهر خلخال و موزه دیرینه شناسی مشگین شهر اشاره نمود.
۱۵ باب موزه در استان اردبیل وجود دارد که ۹ مورد از آنها تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان بوده و پنج مورد هم وابسته به ارگان ها و نهادهای دیگر است، ضمن این که یک باب واقع در شهرستان مشگین شهر به بخش خصوصی متعلق می باشد.


منبع:

1401/06/22
10:12:38
5.0 / 5
190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر