از قطار تهران - کربلا چه خبر؟

از قطار تهران - کربلا چه خبر؟

به گزارش لذت سفر، مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی درباره ی حرکت قطار ترکیبی تهران-کربلا توضیح داد: حرکت این قطار هفته ای یک دفعه به انجام می رسد و در صورت ادامه محدودیت های مرزی در ایام آینده، یک دفعه با محدودیت مواجه خواهد شد که احتمالاً از طرف عراق کمک می کنند که حرکت تا کربلا صورت گیرد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، اولین قطار ترکیبی تهران-کربلا، چهارشنبه ۹ شهریورماه شروع به کار کرد؛ بدین ترتیب قرار شد حرکت این قطار بصورت یک رام در هفته و بصورت کاروانی انجام شود؛ همین طور به سبب کامل نبودن خط ریلی شلمچه-بصره، قرار شد که این قطار بعد از حرکت در تهران و مسافرگیری در قم وارد شلمچه شود، بعد از آن مسافران مسیر شلمچه تا بصره را با اتوبوس طی کرده و از بصره باردیگر با قطار وارد کربلا شوند.
با این وجود، از روز گذشته به سبب افزایش جمعیت زوار در مرزهای ایران و عراق، مشکلاتی در حمل و نقل زوار به وجود آمده و اعلام گردید که تا اطلاع ثانوی، زوار اربعین به سمت مرزهای عراق حرکت نکنند.
در این جهت حسین مذنب -مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی- درباره ی وضعیت قطارهای ایران-کربلا در وضعیت محدودیت های مرزی به ایسنا، اظهار داشت: قطار اربعین تحت عنوان مناسبت اربعین راه اندازی شده، اما ظرفیتش هفته ای یک دفعه است و قرار نبوده که تعداد حرکت های بیشتری داشته باشد.
وی افزود: بنا شده ۳۰ کیلومتر باقی مانده از مسیر حرکت این قطار در سال های آتی هم کامل شده و چندین حرکت در روز صورت گیرد که زوار را انتقال دهند، اما هم اکنون حرکت این قطار مداوم نیست و هفته ای یک روز است و در صورت ادامه محدودیت های مرزی در ایام آینده، حرکت این قطار یک دفعه با محدودیت مواجه خواهد شد که احتمالاً از طرف عراق کمک می کنند که این حرکت تا کربلا صورت گیرد.1401/06/19
23:58:27
5.0 / 5
272
تگهای خبر: حمل و نقل , شهر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر