معاون دادستان كل كشور:

توریستهای خارجی قوانین و عرف جامعه را رعایت می کنند

توریستهای خارجی قوانین و عرف جامعه را رعایت می کنند

به گزارش لذت سفر، معاون قضایی دادستان کل کشور با اعلان اینکه توریستهای خارجی قوانین و عرف جامعه را رعایت می کنند، اظهار داشت: توریستهایی که به ایران می آیند به دنبال مسائل غیراخلاقی نیستند، بلکه گردشگران فرهنگی هستند که پیش از ورود به ایران مطالعه دارند، و برای بازدید از آثار تاریخی باارزش به ایران سفر می کنند.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سعید عمرانی روز دوشنبه - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱- در دومین همایش معاونان میراث فرهنگی استانها که با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور در محل سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، گفت: نقشی که وزارت میراث فرهنگی دارد دارای اهمیت فراوانی است که با دیگر وزارتخانه ها قابل قیاس نیست. در کنار حفاظت و صیانت از آثار و بناهای تاریخی این وزارتخانه در اقتصاد و درآمدزایی نقش بی بدیلی دارد و حتی زمانی که صحبت اقتصاد بدون نفت می شود نقش این وزارتخانه یادآور می شود که با سیاستگذاری در زمینه گردشگری و جذب گردشگر به رونق اقتصادی کمک خواهدنمود.
معاون قضایی دادستان کل کشور اشاره کرد: به عنوان یک مقام قضایی که استقلال سیاسی دارم باید بگویم که در توجه به این وزارتخانه کم کاری شده و به این وزارتخانه به عنوان یک وزارتخانه معمولی و عادی نگاه شده است، درحالی که وزارت میراث فرهنگی یک وزارتخانه معمولی نیست، بلکه در زمینه های مختلف حتی سیاسی و امنیتی موثر است.


گردشگران خارجی پیش از سفر ایران را مطالعه می کنند
عمرانی اضافه کرد: یک نگاه اشتباه در گذشته وجود داشت که برخی ها از ورود توریست ترس داشتند و بهانه هایی می آوردند که شاید ورود توریست تاثیرات منفی در زمینه فرهنگ ما داشته باشد در صورتیکه اعتقاد دارم توریستهایی که به ایران می آیند به دنبال مسائل غیراخلاقی نیستند، بلکه گردشگران فرهنگی هستند که پیش از ورود به ایران مطالعه دارند، هدف گذاری می کنند و برای بازدید از آثار تاریخی باارزش ایران که در دنیا بی نظیر است، به کشورمان سفر می کنند.
وی افزود: در برخورد با توریستهای خارجی از نزدیک دیده ام که قوانین و عرف جاری کشور را در مسائل مختلف رعایت می کنند. این افراد در بازدید از بناها و آثار تاریخی کشورمان با فرهنگ غنی ایرانی _ اسلامی آشنا خواهند شد و ما باید بتوانیم با برنامه ریزی دقیق در مدت حضور آنها بهترین استفاده را داشته باشیم.
سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور دستگاه ها به مهمانان خارجی خود صنایع دستی هدیه دهند/ گردشگران اروپایی تحت تاثیر آیین های عاشورا قرار می گیرند
معاون قضایی دادستان کل کشور یادآورشد: خیلی از میراث ناملموس ما نیز برای توریستهای خارجی جذابیت دارد. به عنوان مثال مراسم و آیین های عاشورایی نیز برای توریستهای خارجی جالب توجه است و من حتی افرادی همچون خانم هایی از کشورهای اروپایی دیده ام که با حضور در این مراسم و شنیدن موضوعات در رابطه با حادثه کربلا تحت تاثیر قرار گرفته اند.
معاون قضایی دادستان کل کشور به صنایع دستی نیز اشاره نمود و اضافه کرد: در کنار آثار تاریخی، ما هنرمندان صنایع دستی داریم که بهترین آثار را تولید می کنند و برای دادن هدایا به میهمانان، خصوصا مهمانان خارجی در دستگاه های مختلف باید از صنایع دستی استفاده گردد و ذی حساب ها اینگونه فاکتورها را بپذیرند و هزینه را صرف هدایای دیگر نکنیم.


برای همکاری با مدیران میراث فرهنگی آمادگی داریم
عمرانی در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت خوش رفتاری مدیران و مسئولان دستگاه های دولتی با مردم اشاره نمود و اضافه کرد: خوش رفتاری با مردم در زمینه های مختلف رضایت مردم را به دنبال خواهد داشت. ارتباط گرم با مردم و خوش رفتاری و مهربانی با آنها نتایج خوبی را به دنبال دارد ما در این زمینه الگوهای مناسبی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی داریم که به عنوان مثال عکس گرفتن او با یک خانم شل حجاب موجب شد تا آن دختر حجاب خودرا رعایت کند. این رفتارهای خوب شهید سلیمانی سبب شده تا ما امروز از آنها به عنوان مکتب حاج قاسم یاد می نماییم.
معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: خیلی از مشکلات را با همراهی مردم و با خوش رفتاری با آنها می توانیم برطرف نماییم. ما مسئولان دو امضا داریم. امضای خوب و امضای بد. همیشه اهتمام نماییم امضای خوب داشته باشیم و با مردم مدارا نماییم. خوش رفتار باشیم و کار آنها را راه بیندازیم.
وی اشاره کرد: در قوه قضائیه آمادگی همکاری با مدیران میراث فرهنگی هستیم و اعتقاد ما بر این است که شان میراث فرهنگی آن طوری که شایسته آنست باید حفظ شود، ما آماده همکاری برای صیانت از آثار تاریخی و حوزه میراث فرهنگی هستیم. این قول را می دهم با هدف پشتیبانی از حقوق عامه و هماهنگی هرچه بیشتر بین معاونان میراث فرهنگی و دادستان ها، نامه ای را با امضای دادستان کل کشور به تمام دادستان ها در سراسر کشور ارسال نماییم.

1401/06/02
18:22:27
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر