معاون دادستان كل كشور:

تعدادی از ورود توریستهای خارجی به ایران می ترسیدند

تعدادی از ورود توریستهای خارجی به ایران می ترسیدند

به گزارش لذت سفر، معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به نگاه های اشتباهی که به توریستهای خارجی وجود داشته است، اظهار داشت: تعدادی از ورود توریست خارجی ترس داشتند، درحالی که توریستهایی که به ایران می آیند دنبال مسائل غیراخلاقی نیستند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، سعید عمرانی در دومین روز از همایش معاونان میراث فرهنگی که دوشنبه ۳۱ مردادماه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، اظهار نمود: به عنوان یک مقام قضایی که استقلال سیاسی دارم باید بگویم که در توجه به این وزارتخانه کم کاری شده و به آن به عنوان یک وزارتخانه معمولی و عادی نگاه شده است، درحالی که وزارت میراث فرهنگی یک وزارتخانه معمولی نیست، بلکه در زمینه های مختلف حتی سیاسی و امنیتی موثر است.
این مقام قضایی در ادامه به موضوع سفر توریستهای خارجی به ایران پرداخت و اظهار داشت: یک نگاه اشتباه در گذشته وجود داشت که تعدادی از ورود توریست ترس داشتند و بهانه هایی می آوردند که شاید ورود توریست تاثیرات منفی در زمینه فرهنگ ما داشته باشد، در صورتیکه اعتقاد دارم توریستهایی که به ایران می آیند دنبال مسائل غیراخلاقی نیستند، بلکه گردشگران فرهنگی هستند که پیش از ورود به ایران مطالعه دارند، هدف گذاری می کنند و برای بازدید از آثار تاریخی باارزش ایران که در دنیا بی نظیر است، به کشورمان سفر می کنند.
او افزود: در برخورد با توریستهای خارجی از نزدیک دیده ام که قوانین و عرف جاری کشور را در مسائل مختلف رعایت می کنند. این افراد در بازدید از بناها و آثار تاریخی کشورمان با فرهنگ غنی ایرانی ـ اسلامی آشنا خواهند شد و ما باید بتوانیم با برنامه ریزی دقیق در مدت حضور آنها بهترین استفاده را داشته باشیم.
عمرانی اضافه کرد: میراث ناملموس ما برای توریستهای خارجی جذابیت دارد، به عنوان مثال مراسم و آیین های عاشورایی برای توریستهای خارجی جالب توجه آمده است و من حتی توریستهایی همچون خانم های اروپایی را دیده ام که با حضور در این مراسم و شنیدن موضوعات در رابطه با حادثه کربلا تحت تاثیر قرار گرفته اند.
معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: در کنار آثار تاریخی، ما هنرمندان صنایع دستی را داریم که بهترین آثار را تولید می کنند. برای دادن هدایا به مهمانان، خصوصا میهمانان خارجی در دستگاه های مختلف باید از صنایع دستی استفاده گردد و ذی حساب ها اینگونه فاکتورها را بپذیرند و هزینه را صرف هدایای دیگر نکنیم.
عمرانی همین طور اظهار داشت: در قوه قضائیه آمادگی همکاری با مدیران میراث فرهنگی را داریم. اعتقاد ما بر این است که شأن میراث فرهنگی آن طوری که شایسته است باید حفظ شود. ما آماده همکاری برای صیانت از آثار تاریخی و حوزه میراث فرهنگی هستیم. این قول را می دهم با هدف پشتیبانی از حقوق عامه و هماهنگی هرچه بیشتر بین معاونان میراث فرهنگی و دادستان ها، نامه ای را با امضای دادستان کل کشور به تمام دادستان ها در سراسر کشور ارسال نماییم.1401/05/31
20:49:01
5.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر