فروش بلیت در ماچوپیچو متوقف گردید

فروش بلیت در ماچوپیچو متوقف گردید

لذت سفر: ازدحام جمعیت و صف های طولانی موجب شد فروش بلیت برای بازدید از «ماچو پیچو» یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کشور «پرو» متوقف شود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال، پس از آن که خیلی از بازدیدکنندگان از «ماچوپیچو» به سبب نبود امکان بازدید از این مکان تاریخی ابراز نارضایتی کردند، مسئولین اداره این مقصد گردشگری، فروش بلیت بازدید را تا جمعه آینده متوقف کردند.
صدها توریست در اعتراض به این که نمی توانند وارد «ماچوپیچو» شوند، مسیرهای قطار نزدیک به «ماچوپیچو» را مسدود کردند. این مشکل از اوایل هفته جاری و در پی ازدحام جمعیت و رزرو بیش ازحد بلیت توسط تورهای داخلی به وجود آمد.
یک توریست مکزیکی می گوید، برای یک روز تور به یک شرکت گردشگری پول پرداخت کرده است. برای انتقال به «ماچوپیچو» توسط اتوبوس نیز هزینه جداگانه ای پرداخت کرده، اما در زمان رسیدن به این مکان نتوانسته وارد «ماچوپیچو» شود، چونکه بلیتی برای ورود نداشته است.
باتوجه به این که رونق سفر و گردشگری بعد از همه گیری ویروس کرونا شروع شده است، مقام های مقاصد گردشگری مهم جهان تلاش می کنند تقاضا زیاد گردشگران برای بازدید از این نقاط گردشگری را مدیریت کنند. مدیریت این مسئله در مکان های تاریخی دشوارتر است، چونکه مسئولان باید بتوانند بین صف های طولانی گردشگران و صیانت از مکان تاریخی تعادل برقرار کنند.
ظرفیت حداکثری بازدید روزانه از «ماچوپیچو» ۴، ۰۴۴ نفر تعیین شده است، اما وزیر فرهنگ «پرو» به گردشگران درباره ی احتمال فروش بلیت های تقلبی هشدار داده است. این احتمال وجود دارد، که مسافران فریب می خورند که سوار قطار شوند و در محل برای بازدید از «ماچوپیچو» خرید کنند، اما بعد از رسیدن به این مکان تاریخی متوجه می شوند بلیتی برای فروش وجود ندارد.
از زمانی که «ماچوپیچو» در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ به روی بازدیدکنندگان بازگشایی شد، آمار بازدید از این مکان با رشد همراه بوده است. دولت کشور «پرو» امسال دو بار ظرفیت این مکان را افزایش داده است.


منبع:

1401/05/24
09:20:37
5.0 / 5
369
تگهای خبر: تاریخی , توریست , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر