بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کتیبه های گنجنامه

بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کتیبه های گنجنامه

به گزارش لذت سفر همدان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از منطقه تفریحی، توریستی گنجنامه، آبشار و کتیبه های باستانی آن بازدید نمود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، سیدعزت الله ضرغامی پنجشنبه ۶ مردادماه در مسافرت هیات دولت به استان همدان، بیان کرد: باتوجه به اطلاعاتی که راهنمایان گردشگری از کتیبه های گنجنامه می دهند این اثر دارای ظرافت های قابل تأملی است.
وی افزود: خشایارشاه پسر داریوش عین کتیبه های پدر خودرا اجرا کرده که پایین تر از کتیبه داریوش قرار گرفته است که بنظر می رسد به سبب رابطه احترام به پدر بوده است و این می تواند به عنوان یک سند مورد توجه باشد.
ضرغامی افزود: مشابهت متن هر دو کتیبه در دو دوره و به سه زبان نشان میدهد نیاکان ما بین المللی فکر می کردند چونکه در آن دوران نیمی از دنیا در اختیار ایران بوده است.
وی با اشاره به این که در متن کتیبه ها به شادی اشاره شده است، اضافه کرد: اشاعه شادی در جامعه موضوعی است که بارها به آن تاکید کرده ایم و جامعه امروزی به آن نیازمند است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ارتباط با نگهداری کتیبه های گنجنامه بیان کرد: برای جلوگیری از فرسایش این آثار باید تدابیری اندیشیده شود تا از لطمه به آنها جلوگیری به عمل آید.
ضرغامی در ادامه به طبیعت زیبا، آب وهوای دلپذیر و غنای فرهنگی و تاریخی همدان اشاره نمود و اظهار داشت: این استان به سبب فاصله مسافتی کوتاه با پایتخت می تواند یکی از مقاصد گردشگری پایتخت نشینان باشد.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سی امین سفر رییس جمهور و برخی از اعضای هیات دولت به استان همدان، در شهرستان تویسرکان حضور خواهد یافت.1401/05/06
15:58:56
5.0 / 5
98
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر