کشف یک شهر ناشناخته رومی

کشف یک شهر ناشناخته رومی

به گزارش لذت سفر باستان شناسان بقایای به جای مانده از یک شهر ناشناخته رومی را در اسپانیا از دل خاک بیرون آوردند.


به گزارش لذت سفر به نقل از انشنت اوریجینز، باستان شناسان دانشگاه «ساراگوسا» موفق شدند یک شهر رومی که پیش از این ناشناخته بود را کشف کنند.
برای مدت ها باستان شناسان اسپانیایی تصور می کردند منطقه چهار هکتاری که در آن مشغول کاوش بودند، چند محوطه دیرینه شناسی مختلف را در خود جای داده است، اما حالا تمام این منطقه با نام «ال فورا دل لا توتا» (El Forau de la Tuta) و بعنوان یک شهر کامل رومی شناخته می شود. این شهر باستانی در حدود یک کیلومتری جنوب غربی دهکده «آرتیدا» واقع شده است.
کاوش در این شهر همچنان ادامه دارد. با این وجود ۱۳ محقق از دانشگاه «ساراگوسا» به تازگی گزارشی را درباره آثار کشف شده آن منتشر نموده اند. کشف این شهر به دنبال شناسایی دو خیابان، بقایای پیاده رو و چهار مجرای فاضلاب بدوی صورت گرفت. همینطور دست یک مجسمه مرمرین در نزدیکی اتاق پذیرش یک گرمابه کشف شد.
این آثار در کنار چند مورد دیگر، بر وجود یک شهر رومی گواهی می دهد که در فاصله بین قرن اول تا پنجم میلادی وجود داشته است.
محققان همینطور دریافتند، در دوره های مختلف تاریخ گروههای متفاوتی در این مکان زندگی کرده اند. در فاصله قرن نهم تا سیزدهم هم یک روستای قرون وسطایی روی ویرانه های این شهر رومی بنا شده بود.
باستان شناسان قصد دارند تحقیقات درباره این شهر باستانی را با بررسی سنگ قبرهایی که در گورستان آن کشف شده است، ادامه دهند.1401/04/28
22:13:34
5.0 / 5
326
تگهای خبر: باستانی , روستا , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر