مسافر کیش ریخت

مسافر کیش ریخت

لذت سفر: زلزله، گرما و یک پشه خطرناک، آمار مسافران تابستانی جزیره کیش را با ریزش مواجه کرده است.


آژانس های گردشگری در تهران به ایسنا خبر دادند که ریزش مسافر در راه کیش در قیاس با سالهای قبل قابل توجه است. تعدادی از آنها، دلیل کاهش سفر به جزیره کیش را گرمای شدید هوا در تابستان امسال، زلزله های اخیر و همین طور ورود پشه آئدس عامل «تب دِنگی» یا «تب استخوان شکن»، در استان هرمزگان می دانند.
مهرسا سبزه ها، از یکی از شرکت های خدمات مسافرتی در تهران به ایسنا می گوید: کیش با وجود برگزاری جشنواره تابستانی که هر سال مسافران زیادی را جذب می کرد، امسال با ریزش قابل توجه مسافر روبه رو شده است. کاهش آمار تقاضا برای سفر از تهران به کیش شاید تا حدود ۷۰ درصد برسد.
بگفته او، گرمای زیاد، ورود یک پشته خطرناک و همین طور زلزله های اخیر، بیشترین دلیلی بوده که مسافران، این مدت برای انصراف از سفرِ کیش اعلام نموده اند.
استان هرمزگان در بازه زمانی ۲۵ تا ۲۸ خرداد ماه امسال بیش از ۴۰ بار لرزید. جزیره کیش چهارم تیرماه نیز زلزله ای به بزرگی ۵.۶ در مقایس ریشتر را که کانون آن حوالی بندر چارک بود، کامل احساس کرد. در ۱۱ تیرماه نیز زلزله ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر بندر خمیر را لرزاند که البته کانون زلزله این دفعه به جزیره قشم نزدیکتر از کیش بود. با این وجود، ادامه پس لرزه های آن نگران کننده بوده است.
جزیره کیش آبان ماه سال قبل هم زلزله های پی درپی را شاهد بود، سه هزار واحد روستایی در استان هرمزگان بر اثر زلزله هایی به بزرگی ۶.۳ و ۶.۴ ریشتر، خراب شد، اما آن موقع کیش خلوت نشد. هتلداران می گفتند ۸۵ درصد ظرفیتشان تکمیل شده و آژانس داران نیز از کمبود صندلی خالی در پروازهای کیش متعجب شده بودند، ولی حالا به گمان آژانس داران، گرما در کنار زلزله مزید بر علت کاهش سفرهای تابستانی به این جزیره شده است.
از طرف دیگر، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان که مشاهده پشه آئدس در این منطقه را تایید کرده، هشدار داده است: مناطق نزدیک سواحل، اسکله ها و بندرگاه ها در شهرستان های بندری و جزایر، از مناطق پر خطر استان هستند.
قیمت سفر به کیش هم اکنون از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آغاز می شود و آژانس دارها معتقدند حتی قیمت پایین تورهای کیش در قیاس با دیگر مسیرها، به خاطر شرایط و عواملی که شرح داده شد، فعلا جذابیت ندارد.
کیش همچون مناطقی است که برای مشارکت در میزبانی از تماشاچیان جام جهانی اعلام آمادگی کرده و پیش بینی شده است در زمان جام جهانی (پاییز ۱۴۰۱) هزینه سفر به این جزیره نیز متأثر از این رویداد با افزایش مواجه شود.1401/04/21
10:08:32
5.0 / 5
181
تگهای خبر: پزشك , خدمات , روستا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر