دیوار حمام قدیمی منصوریه اردبیل تکمیل می شود

دیوار حمام قدیمی منصوریه اردبیل تکمیل می شود

لذت سفر: اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار داشت: عملیات اجرائی مرمت دیوار حیاط حمام منصوریه اردبیل هر چه سریعتر انجام می شود.


نادر فلاحی روز گذشته با بیان این مطلب اظهار نمود: به سبب برخی مسائل روز گذشته شاهد تخریب دیوار حیاط حمام تاریخی منصوریه بودیم که بمحض اطلاع از موضوع، بلافاصله کارشناسان مربوطه این اداره کل از محل بازدید کردند تا با ارزیابی دقیق در حوزه مرمت این بنا اقدام سریع صورت گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اضافه کرد: بعد از بررسی های اولیه مصالح مورد نیاز برای مرمت و راه اندازی دیوار حیاط حمام منصوریه تامین و عملیات اجرائی آن شروع شده و هم اکنون نیز ادامه داد.
بگفته وی باتوجه به پیشرفت کار و در اولویت بودن مرمت این بنا، با تسریع در عملیات اجرائی شاهد راه اندازی و مرمت این دیوار بنای تاریخی تا فردا خواهیم بود و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.
فلاحی به اشاره به دغدغه های موجود مدنی در این خصوص تصریح کرد: با توجه به این که این ملک مشارکتی و در دست وراث است، برای مرمت بنا بر طبق ضوابط و مقررات میراث فرهنگی نیاز است که مالکان با اداره کل میراث فرهنگی استان مشارکت داشته باشند اما متاسفانه به سبب ناهماهنگی موجود بین وراث تا حالا دراین زمینه اقدامی نشده است.
وی با اعلان اینکه طبق قوانین برای مرمت بنا حداقل باید ۵۰ درصد هزینه توسط مالک هزینه شود و در غیر این صورت نمی توان نسبت به مرمت اقدام نمود، اشاره کرد: به سبب اهمیت موضوع، بلافاصله پس از اطلاع عملیات مرمت دیوار تخریب شده با تامین هزینه ها و مصالح مورد نیاز توسط این اداره کل شروع شده است.
منبع:

1401/04/19
16:44:30
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر