نخستین راهنمای گردشگری ناشنوایان در ایران

نخستین راهنمای گردشگری ناشنوایان در ایران

لذت سفر: نخستین ناشنوایی که موفق به دریافت کارت رسمی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی شده است، اولین تور گردشگری تخصصی ناشنوایان را برگزار کرد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، روابط عمومی معاونت گردشگری اعلام نمود: حامد نیاسری از جامعه ناشنوایان کشور، تنها ناشنوای راهنمای گردشگری به زبان اشاره است که اولین تور خویش را در تهران برای تعدادی از ناشنوایان برگزار کرد.
او دوره های تخصصی گردشگری را در مؤسسات آموزش گردشگری زیر نظر معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گذراند و با موفقیت در آزمون جامع دوره های گردشگری و کمیسیون مربوطه کارت راهنمای خویش را سال جاری دریافت کرد.
این تور با حضور ۳۳ نفر از ناشنوایان و افراد کم شنوا در محله عودلاجان، از محله های تاریخی تهران برگزار شد.
این ناشنوا علاوه بر این، اپلیکیشن ویژه راهنمایی ناشنوایان به نام «تورنا» را جهت استفاده در موزه ها و مراکز تاریخی و جاذبه های گردشگری با کمک همکاران خود طراحی و اجرا کرده است.
معاونت گردشگری برای در دسترس قرار گرفتن گردشگری و توسعه ابداعات خلاقانه افراد کم توان در این عرصه، میز گردشگری دسترس پذیر را ایجاد کرده است.
گردشگری دسترس پذیر یکی از مهم ترین اقدامات برای بهره مند ساختن اقشار کم توان جامعه از مواهب گردشگری می باشد و فدراسیون جهانی ناشنوایان WFD برای مشارکت پذیری اجتماعی بیشتر از ۴۰۰ میلیون ناشنوا و کم شنوای جهان، گردشگری را از مهم ترین فعالیتهای مشترک در جوامع دانسته و از برنامه مختلف آنها حمایت می کند.




منبع:

1401/04/16
14:30:12
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر